Ege Üniversitesi ile Darüşşafaka Spor Kulübü’nün iş birliğiyle gerçekleştirilen Ege Üniversitesi Daçka projesi hızla büyümeye devam ediyor.

Ege Üniversitesi’nin Bornova Kampüsü’nde A Takım, altyapı ve spor okulu çalışmaları ile devam eden basketbol faaliyetlerinde ilk yılını başarılı bir şekilde tamamlayan projenin kapsamı, Ege Üniversitesi Rektörlüğü yetkilileri ve Darüşşafaka Spor Kulübü yöneticilerinin bir araya geldiği toplantı ile genişletilirken, projenin süresi de uzatıldı.

Darüşşafaka Spor Kulübü’nün pilot takımı olarak Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde (TB2L) mücadele eden ‘Ege Üniversitesi Daçka’ takımı, A Takım’a yükselme potansiyeli olan yetenekli oyuncular için önemli bir organizasyon olarak faaliyetlerini sürdürürken kampüs bünyesinde devam eden altyapı ve Daçka Akademi faaliyetleri de, geleceğin elit sporcularının yetiştirilmesinde önemli rol oynuyor.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde devam eden proje kapsamında farklı branşlarda da iki marka, güç ve deneyimlerini bir araya getirerek genç sporcuların gelişimi için en elverişli şartları oluşturma misyonu taşıyor.

Akademi ve Spor Bir Arada: ”Ege Modeli”

Ege Üniversitesi ve Darüşşafaka Güçlerini Birleştirdi