Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Top 16 C grubundaki ikinci maçında PalaDozza’da Virtus Segafredo Bologna’ya konuk oldu.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doğuş Özdemiroğlu, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken ev sahibi ekip ise Milos Teodosic, Stefan Markovic, Kyle Weems, Giampaolo Ricci ve Julius Gamble beşiyle başladı.

Karşılaşmaya kötü başlayan Daçka’mız ilk 4 dakika saha içinden basket bulamazken, 16-4 geriye düşünce koçumuz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. Moladan çok iyi dönen ekibimiz, Doron Lamb ve Gary Browne’ın üçlükleriyle çeyreği 20-14 geride kapattı.

İkinci çeyrek farkı bir ara 2’ye kadar indiren ve Sinan Güler ile etkili olan ekibimiz, çeyreğin sonlarında doğru boş atışlardan yararlanamayınca hızlı hücumlardan sayılar yedi. Soyunma odasına İtalyan temsilcisi 47-33 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte savunma sertliğini arttıran Darüşşafaka Tekfen, rakibinin ritmini bozdu. Ekibimiz hücumda bocalamaya devam etse de savunmasıyla farkı eritmeyi başardı ve son çeyreğe sadece 7 sayı geride girdi. 59-52.

Son çeyreğe kötü başlayan Daçka’mız üst üste top kayıpları yaptı. Farkı tekrar 14 sayıya çıkartan ev sahibi ekip karşısında farkı indirmeye çabalayan takımımız, son dakikalarda bir geri dönmeye çalışşa da maçtan 83-72 mağlup ayrıldı.