Darüşşafaka Tekfen, yoğun geçen 4 aylık bir dönemin ardından çok ihtiyacı olan bir araya girdi. 11 Şubat Pazartesi günü oynanan Bahçeşehir Koleji maçının ardından 11 günlük bir araya giren takımımız, bu arada yorgunluğunu atmayı ve taktiksel olarak daha fazla çalışma yapmayı hedefliyor.

3 günlük aranın ardından bugün idmanlara başlayan ekibimiz, önce ağırlık idmanı yaptıktan sonra parkeye geçti ve yaklaşık 2 saatlik bir idman gerçekleştirdi.

Sezon boyunca son saniyelerde kaybedilen maçlardan ve sakatlıklardan dolayı şanssız bir dönemden geçen Daçka’mız, bu aranın ardından hem Turkish Airlines EuroLeague’de hem de Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde birbirinden zorlu maçlar oynamaya hazırlanıyor. Sezonun ilk 3 haftasından beri sakatlıklar sebebiyle bir türlü tam kadro olamayan Darüşşafaka Tekfen, Markel Brown’ın da tamamiyle iyileşmesiyle uzun süre sonra ilk defa tam kadro idman yaptı.

Öte yandan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 13.Haftasında Türk Telekom maçında yaşanan kavgadan dolayı 5 maçlık bir ceza alan Nijeryalı pivotumuz Micheal Eric’in de cezasının bitmesine 1 maç kaldı. 3 Mart 2019 tarihinde oynanacak Tofaş Spor Kulübü maçıyla beraber Micheal’ın cezası da bitmiş olacak.