-Darüşşafaka Tekfen, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 7. haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile 18 Kasım Pazar günü saat 13.00’da Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonun’da karşı karşıya gelecek. Maç Tivibu Spor 2 kanalından canlı yayınlanacak.

-Darüşşafaka Tekfen ve İ.B.B.S.K. takımları Basketbol Süper Ligi tarihinde daha önce 8 kere karşılaştı. Bu karşılaşmaların 7’sini Darüşşafaka Tekfen kazandı.

-Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde oynadığı 5 maçta 1 galibiyet alırken, deplasman temsilcisi de oynadığı 5 maçtan 1 galibiyet çıkarttı.

-İki takım da şu ana kadar oynadığı 5 maçta maç başına 74.6 sayı kaydetti.

-İ.B.B.S.K. ülkemizi FIBA Europe Cup’ta temsil ediyor.

-Skorer oyun kurucularımızdan Jon Diebler’ın Basketbol Süper Ligi tarihinde 2000 sayı barajını aşması için 1 sayıya ihtiyacı var.

-Darüşşafaka Tekfen’in BSL’de şu ana kadarki en skorer ismi maç başına 13.5 sayıyla Micheal Eric olurken (maç başına en skorer oyuncumuz çıktığı tek maçta 18 sayı atan Markel Brown) iken İ.B.B.S.K.’nın en skorer ismi ise maç başına 22 sayıyla Terrell Holloway.

-Darüşşafaka Tekfen ev sahibi olarak oynadığı 3 maçta 1 galibiyet alırken, İ.B.B.S.K ise deplasmanda oynadığı 3 maçtan 1 galibiyet çıkarttı.