Darüşşafaka Tekfen Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki üçüncü maçında Sigortam.net İTÜ Basket’e konuk oldu.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doron Lamb, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken İTÜ ise Mehmet Yağmur, Archie Goodwin, Cenk Akyol, Kerem Gönlüm ve Dwight Coleby beşini tercih etti.

İlk çeyreğin ilk 5 dakikasında takımlar karşılıklı basketler atarken, TV molasından sonra vitesi arttıran Daçka’mız dış atışlardan etkili olarak farkı açtı. İlk çeyreği ekibimiz 11-21 önde kapattı.

İkinci çeyrek özellikle Bonzie Colson ile içeriden ve dışarıdan çok etkili olan Darüşşafaka Tekfen, rakibini üst üste kayıplarına zorlayarak kolay sayılar buldu. Bu çeyreğin sonlarında ilk defa bir BSL maçında süre bulan genç oyun kurucumuz Hasan Efe Uzun, girer girmez bulduğu üçlükle önemli bir katkı verdi. Soyunma odasına takımımız 27-59 önde girdi.

İkinci yarıya Cenk Akyol’un üçlükleriyle başlayan İTÜ karşısında dengeli hücumuyla etkili olan Daçka’mız farkı korudu. Son çeyreğe 40-82 önde girdi.

Son çeyrek daha çok genç oyunculara şans veren baş antrenörümüz Selçuk Ernak, bu çeyreğin büyük bir bölümünü genç bir beşle geçirdi. Karşılaşmadan Darüşşafaka Tekfen 61-98 galip ayrıldı ve zorlu Badalona deplasmanı öncesi moral buldu!