2018-2019 sezonunun hazırlık dönemi başladığından beri günde çift idmanla, yoğun bir tempoda bu zorlu sezona hazırlanan takımımız ilk hazırlık maçında Tahincioğlu Süper Lig’i ekiplerinden İBB’yi 86-43 mağlup etti. Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda ev sahipliğimizde gerçekleşen maçta bütün oyuncularımıza süre şansı veren koçumuz Ahmet Çakı da takımımızla ilk maçına çıkmış oldu.

Karşılaşmaya Markel Brown, Ray McCalum, Justin Kidd, Emircan Koşut ve Oğuz Savaş beşiyle başlayan takımımız da sahanın en skoreri 20 sayıyla Michael Eric olurken, aldığı 18 dakikaya 15 rebound sığdıran genç forvetimiz Berk Demir ise rebound konusunda en etkili oyuncumuz oldu.

6 asist yaparak takımının en fazla asist yapan oyuncusu olan Ray McCallum’un yanı sıra takımımızdaki 16 oyuncunun da +/- kategorisini pozitif bir rakamla kapatması da dikkat çekiciydi. Sezonun ilk maçında çok hazır ve istekli gözüken takımımız bir sonraki hazırlık maçında 1 Eylül Cumartesi günü saat 17:00’da Büyükçekmece ile karşılaşacak.