A takımımızın baş antrenörü Selçuk Ernak, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde, 10 ay içinde 2 kez şampiyon olan San Pablo Burgos’u elemenin ses getirdiğini ve dikkatleri Darüşşafaka’nın üzerine çektiğini söyledi.

ING Basketbol Süper Ligi’nde ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon ses getiren Darüşşafaka’mızın baş antrenörü Selçuk Ernak, Misli Basketbol programında Nazlıcan Elestekin ve Gökhan German ile söyleşi yaptı.

Basketbolla tanışma hikayesini anlatan Ernak, “Ben çok şanslı bir jenerasyondan geliyorum. Bir mahalle kültürünün içinde büyüme şansım oldu. Büyüdüğümüz yerde de (Ortaköy) aşağı yukarı 20-25 tane 10 yaş aralığına dağılmış genç insanlar vardı ve biz de aralarında en küçükleriydik. O ağabeylerin spor sevgisi, basketbolu sevmeleri, bizim sokağımızda okulun bahçesine o potayı asmaları, bizim için başlangıç oldu” ifadelerini kullandı.

Takımın gidişatı ve hedefi ile ilgili de konuşan Ernak, “Sezon başında Türkiye Ligi için iki aşamalı hedefimiz vardı. Birincisi, Play-off resminin dışında kalmak istemiyorduk. Normalde bizim bütçemizde bir takım, ligde kalmayı hayal eder. Darüşşafaka’nın geleneği bize bu izni vermez. Önce kendimizi Play-off’a atmak isterdik. İkinci hedef olarak ilk 6 içinde olmayı arzulardık. Biz ilk yarıyı beklenenin çok üstünde bir yerde bitirdik. Dolayısıyla, biraz onu revize edip ilk 4 veya ilk 5 içinde kalabilirsek, emeğimiz karşılığını bulmuş olacak ama sezon başında koyduğumuz yer ilk 6 idi. Orada bitirmek bizi memnun eder. Kupa’da (Basketbol Şampiyonlar Ligi) biz bir önceki sene gruptan çıkamamıştık. Gruptan çıkalım, yeni hedeflere öyle bakalım demiştik. Tabii gruptan çıkmamız Play-In sistemi sayesinde mümkün oldu. Biz üçüncü olduk. Burgos ikinci oldu. 10 ayda 2 kez bu kupayı kazanmış bir takımı elemek kolay değil. Bu bizim için özel bir durum. Biraz da ses getirdi. İnsanların dikkatini Darüşşafaka’nın üzerine çekti” açıklamalarında bulundu.