Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki on ikinci maçında Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda Pınar Karşıyaka’ya konuk oldu.

Karşılaşmaya Daçka’mız Kartal Özmızrak, Sinan Güler, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken Pınar Karşıyaka ise Tony Taylor, Brandon Trische, Metecan Birsen, Amath M’baye ve Jordan Morgan beşini tercih etti.

Karşılaşmaya takımımız hücumda çok yüzdeli başladı ve üstünlüğü ele aldı. Özellikle Jarrod Jones’un arka arkaya isabetleriyle Daçka’mız ilk çeyreği 22-29 önde kapattı.

İkinci çeyrekte temposunu yitiren ekibimiz, seyirci desteğini de arkasına alan ev sahibi karşısında soyunma odasına Kartal Özmızrak’ın kritik üçlükleriye 39-39 berabere girdi.

Soyunma odasından etkisiz dönen ekibimiz, ilk yarının büyük bir bölümünde koruduğu üstünlüğü sürdüremedi. Dışarıdan yüzdeli oynayan İzmir ekibi karşısında kolay atış şansı bulamayan Daçka’mız son çeyreğe 63-55 geride girdi.

Son çeyrekte bir ara 13’e kadar çıkan farkı çeyreğin bitimine 3 dakika kala tekrar 6’ya indiren ekibimiz, rakibini top kayıplarına zorlayarak maçın içinde kalsa da bu zorlu deplasmandan 84-78 mağlup ayrıldı.