Memorial Sağlık Grubu’nun ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı’ etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği Pembe Ayna projesi, bu sezon Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde zirve mücadelesi veren Darüşşafaka Lassa’nın ilk resmi maçında kulübün ve taraftarlarının konuğu oldu.

Memorial Sağlık Grubu’nun, kadınların meme kanseri farkındalığı için her ay düzenli olarak ayna karşısında meme yapısını kontrol etmesi ve gördükleri herhangi bir değişiklikte önlem alması gerektiğine dikkat çekmek için hayata geçirdiği “Pembe Ayna” projesi, Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında Darüşşafaka Lassa’nın bu sezonki ilk maçında basketbol severlerle buluştu. 

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 1. Haftasında, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanan ve Darüşşafaka Lassa’nın 64-61’lik skorla galip tamamladığı Beşiktaş Emlakjet maçı öncesinde fuaye alanında sergilenen pembe ayna, dünyada en çok görülen kanser türleri arasında yer alan meme kanserinin farkındalığına dikkat çekmek amacıyla bir kez daha parkelere adım attı. Darüşşafaka Lassa Resmi Sağlık Sponsoru Memorial Sağlık Grubu, ‘Ayna Karşısında 5 Dakika’ sloganı ve ‘Pembe Ayna Söyle Bana’ mottosuyla ay boyunca devam eden etkinlikler kapsamında sahaya çıkarttığı Pembe Ayna Projesi kadınların, yüzde 80 oranında kendi kendini muayene etmesi ve memede var olan bir kitleyi erken evrede belirleyerek erken teşhis yönteminden yararlanması adına toplumsal bilinç oluşturmayı hedefliyor.  

Maç öncesinde bu sezon ilk resmi maçına çıkan Darüşşafaka Lassa’yı desteklemek üzere Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nu dolduran taraftarların görüşüne sunulan Pembe Ayna, maç önü seremonisinde de sahadaki yerini alarak saha içi anonslarla basketbol severlere tanıtıldı.

Memorial Sağlık Grubu’nun 1-31 Ekim tarihleri süresince, Memorial Bahçelievler Hastanesi Lobi Salonu’nda bulunan Sanat Galerisi’nde sergileyeceği Pembe Ayna ayrıca ay boyunca Memorial Sağlık Grubu hastaneleri, İstanbul ve Esenboğa havalimanları, Zorlu Center, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, UNIQ Istanbul, AnkaMall ve MarkAntalya alışveriş merkezlerinde yer alarak meme kanseri bilinçlendirme yolculuğuna devam edecek.