Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki yedinci maçında Palais De Sports Maurice Thorez’de Nanterre 92’ye konuk oldu.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Sinan Güler, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken ev sahibi ekip ise Dallas Moore, Kenny Cherry, Devin Oliver, Spencer Butterfield ve Taylor Smith beşiyle başladı.

İlk çeyreğe dışarıdan etkili başlayan ev sahibi ekibi olsa da geri adım atmayan ekibimiz çabuk toparlandı. Kenardan gelen Doron Lamb ve Bonzie Colson ile hücumda yüzdeli oynayan Daçka’mız ilk çeyreği 17-25 önde kapattı.

İkinci çeyrekte bir ara farkı 14’e kadar çıkartan Darüşşafaka Tekfen, bu avantajını uzun süre korudu. Soyunma odasına takımımız 37-45 önde girdi.

Soyunma odasından baskılı bir savunmayla dönen Fransız ekibi farkı tek pozisyona kadar indirdi. 42-45. İçeriden Johnny Hamilton’ın sayılarıyla toparlanan ekibimiz farkın daha fazla erimesine izin vermedi. Çeyreğin sonlarına doğru top kayıpları artan takımımız son çeyreğe berabere girdi. 57-57

Son çeyrekte 0-4’lük bir seriyle başlayan Daçka’mız daha sonra 6-0’lık bir seri yiyince koçumuz Selçuk Ernak mola aldı. Moladan Johnny Hamilton müthiş smaclarıyla dönen Darüşşafaka Tekfen, serilerin ön plana çıktığı bu çeyrekte 0-9’luk bir seri yakalayarak 63-70 öne geçti ve rakibine mola aldırdı. Moladan Kartal Özmızrak’ın kritik dış atışlarıyla dönen ekibimiz Nanterre 92’ye bir geri dönüş izni vermedi ve kritik virajdan galip ayrılan taraf oldu! 68-82.