Önümüzdeki sezon çember altı yine Eric’e emanet.

Geçtiğimiz sezon başarılı bir sezon geçiren ve Darüşşafaka’nın EuroCup şampiyonluğunda büyük bir katkısı olan Micheal Eric’in sözleşmesi bir yılı opsiyonlu olmak üzere iki yıllığına uzatıldı. Geçtiğimiz sezon EuroCup’ta 7.7 sayı ve 5.7 ribaund ortalamaları ile mücadele eden Nijeryalı uzun, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’inde ise 9.3 sayı ve 8.7 ribaund ortalamaları yakalayarak takımına katkı sağlamıştı.

Daçka ile en az bir yıl daha yola devam edecek olan dev pivot:’’Geçtiğimiz yılki olağan üstü başarıdan sonra burası benim ailem olmuştu. Darüşşafaka ailesinde en az bir sezon daha kalacağımdan dolayı çok mutluyum. EuroCup’ta kendimizi kanıtlayıp bir yıl aradan sonra tekrar EuroLeague’de oynayacak olmak da gerçekten bir hayli heyecan verici. Umarım tıpkı bir önceki sezonda olduğu gibi gelecek sezonda da Daçka ailesine, Avrupa’nın en önemli organizasyonunda katkı sağlamaya devam edebilirim. Önümüzdeki sezon için sabırsızlanıyorum’’dedi.

Kendisine önümüzdeki sezon THY EuroLeague’de yarışacak takımımız ile birlikte sakatlıksız ve başarılı bir sezon diliyoruz.