Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki yirmi üçüncü maçında Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’a konuk oldu.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doğuş Özdemiroğlu, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken Afyon ise Jordan Crawford, Corey Davis, Erdi Gülarslan, Peyton Aldridge ve Talib Zanna beşini tercih etti.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Berk Demir ile Daçka’mız oldu. Ekibimiz yüksek yüzdeyle hücum ettiği bu çeyreği 17-25 önde kapattı.

İkinci çeyrekte ev sahibi ekip oyuna ortak olmayı başardı. Çeyreğin sonlarına doğru 13 sayıya kadar çıkarttığı farkı koruyamayan ekibimiz soyunma odasına sadece 4 sayı önde girdi. 40-44.

Üçüncü çeyrekte Gary Browne ve Sinan Güler önderliğinde hücumda sayılar bulan Darüşşafaka Tekfen, son çeyreğe 56-63 önde girdi.

Son çeyreğin hemen başında takımımız Afyon’un 8-0’lık serisine engel olamayınca baş antrenörümüz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. Moladan sonra takımımız adına sazı eline alan tecrübeli oyuncumuz Sinan Güler hücumda sayılarıyla ve asistleriyle takımımızı taşıdı. Bitime 12 saniye kala Gary Browne’ın orta mesafeden bulduğu şık bir basketle 81-82 öne geçen Daçka’mız, maçtan da 81-83 galip ayrıldı.