Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague ilk hafta maçında Wizink Center’da Real Madrid’e konuk oldu. Zorlu Madrid deplasmanında takımımız iyi bir direnç gösterse de son şampiyon kendi evinde seyircisinin de desteğiyle ekibimizi 109-93 mağlup etti.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Ray McCallum, Markel Brown, Stanton Kidd, Berk Demir ve Micheal Eric ilk beşi ile başlarken ev sahibi ekip ise Sergio Llull, Fabien Causeur, Jeffery Taylor, Anthony Randolph ve Walter Tavarez ilk beşini tercih etti.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Fabian Causeur ile Real Madrid oldu. Çeyreğin ortasına 17-6 geride girdiğimiz çeyreğin ortalarına doğru toparlayan ekibimiz içerden Stanton Kidd ile etkili oldu ve Kartal’ın son saniyede bulduğu üçlükle de çeyreği 25-18 geride kapattı.

İkinci çeyreğe hızlı giren taraf yine Llull ile ev sahibi ekip oldu fakat ekibimiz içeriden Micheal Eric ile cevap vermekte gecikmedi. İlk çeyreğe göre çok daha dengeli geçen bu periyodun ilk bölümünde takımımız hücumda çok etkili olmasına rağmen savunmada rakibini durdurmakta zorlandı. Rudy Fernandez’in çok uzaklardan attığı üçlükle de soyunma odasına 53-38 geride gitti.

İkinci yarıya karşılıklı basketlerle başlandı. Dış atışlarda çok yüksek isabet oranıyla oynayan rakibimiz üst üste üçlüklerle farkı 22’ye kadar çıkarttı ve koçumuza erken bir mola aldırtmak zorunda bıraktı. Moladan Ray McCallum ile etkili dönen Daçka rakibini top kayıplarına zorlayarak hızlı hücumlarla etkili oldu. Buna karşın Real Madrid el üstü şutlar sokmaya devam etti ve farkı korudu. Bu bölümde genç pivotumuz Emircan Koşut hem hücumda hem savunmada takımımız adına olumlu oynadı fakat son çeyreğe takımımız bu sefer Llull’un çok uzaklardan attığı bir üçlük sonucu 91-69 geride girdi.

Son çeyreğe iki takım da top kayıplarıyla başladı. Savunmada genç guard ikilimiz Kartal ve Doğuş rakip oyun kuruculara baskı kurarak Real Madrid’in hücumda ritmini bozdu. Çeyreğin ikinci bölümünde Carrol ile etkili olan Madrid temsilcisi çeyreğin geri kalanında da kontrolü elinde tuttu. Çeyreğin son bölümlerinde iyi bir seri yakalayan ekibimiz farkı 15’e kadar indirse de, Euroleague’de çok zor bir deplasmanda sezonu açan Daçka maçı 109-93 kaybetti.