Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague 24.hafta maçında Menora Mitavchim Arena’da Maccabi Fox Tel Aviv’i konuk etti.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Toney Douglas, Muhammed Baygül, Stanton Kidd, Jeremy Evans ve Emircan Koşut beşiyle başlarken Maccabi ise Scottie Wilbekin, Deandre Kane, Angelo Colario, Johnny O’bryant ve Tarik Black beşini tercih etti.

Karşılaşmaya çok tutuk başlayan ve basit top kayıpları yapan Darüşşafaka Tekfen 9-0’lık bir seriye engel olamadı. Benchten oyuna giren kaptanımız Oğuz Savaş bu seriyi sonlandırdı ve TV molasına 9-2 geride giren taraf ekibimiz oldu. TV molasından Jeremy Evans’ın 6 sayısıyla dönen Daçka’mız maça ortak oldu. 12-8. İki takımın da hücumda çok bocaladığı bu çeyreği kötü bir performansa rağmen 18-10 geride kapattık.

İkinci çeyreğe de Jeremy Evans’ın sayılarıyla başlayan Daçka’mız hücumda sıkıntı çekmeye devam edince fark Jeremy Pargo’nun uzaklardan bulduğu bir üçlükle 11’e çıktı. Koçumuz Selçuk Ernak ekibimizi toparlamak için mola almak zorunda kaldı. 25-14. Molanın da toparlayamadığı takımımız Oğuz Savaş’ı içeriden kullanarak sayılar bulsa da çeyreği 38-23 geride kapattı

Devre arasından da etkisiz dönen Darüşşafaka Tekfen, çeyreğin ilk bölümünde özellikle hücumda çok basit top kayıpları sebebiyle bocaladı. Periyodun sonlarına doğru Toney Douglas ve Emircan Koşut ikilisiyle kendine gelen Daçka’mız çeyreğin ortalarında 24’e kadar çıkan farkı 14’e düşürdü. 1 dakika kala Maccabi koçu Sfairapoulos mola almak zorunda kaldı. 55-41. Son periyoda 57-41 geride girdik.

Son çeyreğe üst üste basketlerle başlayan ev sahibi ekip geri dönüşümüzün daha fazla devam etmesine izin vermedi. Üçüncü çeyreğin son bölümünde hücumda yakaladığı rüzgarı sürdüren Daçka’mız bu çeyrekte de Stanton Kidd ile üst üste sayılar buldu. Savunmada genel olarak iyi olduğumuz bir maçta özellikle ilk yarıdaki kötü hücum performansımız maçtan 77-58 mağlup ayrılmamıza sebep oldu.

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/maccabi-fox-tel-aviv-darussafaka/