Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague 26.hafta maçında Gran Canaria Arena’da Gran Canaria’ya konuk oldu.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Toney Douglas, Muhammed Baygül, Stanton Kidd, Jeremy Evans ve Oğuz Savaş beşiyle başlarken Gran Canaria ise Dj Strawberry, Oreol Pauli, Ondrej Balvin, Albert Oliver  ve Aleksandr Balcerowski beşini tercih etti.

Maça Muhammed Baygül ve Stanton Kidd’in sayılarıyla başlayan Daçka’mız maça 4-11 önde başladı. Bu bölümde ekibimiz topa iyi baskı yaparak savunmada rakibini top kayıplarına zorladı ve sayılar buldu. Mola dönüşü savunmada baskını arttıran taraf bu sefer ev sahibi ekip oldu ve takımımızı basit top kayıplarına zorladı. Çeyreğin bitimine 1 dakika kala maça eşitlik geldi. 15-15. Çeyreği Kartal’ın sayılarıyla önde kapatan taraf yine de Darüşşafaka Tekfen oldu. 15-18.

İkinci çeyreğe kötü başlayan ekibimiz aleyhine çalınan üst üste hücum faullerle ritmini kaybetti. 26-25 geriye düşen Darüşşafaka Tekfen, üstünlüğü kaybedince koçumuz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. Çeyreğin geri kalanında da kötü hücum performansı devam eden takımımız soyunma odasına 37-30 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe de kötü top kayıplarıyla başlayan Daçka’mız farkın açılmasına engel olamadı. Bu çeyrekte hücumda oyun kurmakta zorlanan ekibimiz Kartal Özmızrak’ın benchten getirdiği enerjiyle 14’e kadar çıkan farkı tekrar tek hanelere indirdi. 51-42. Çeyreğin sonlarına doğru dışarıdan ritmini bulan ev sahibi ekip son çeyreğe 60-47 önde girdi.

Son çeyreğe de kötü başlayan ekibimiz karşısında üçüncü çeyrekte bulduğu ritmi koruyan ve hücumda tempolu oynayan İspanyol temsilcisi farkı 27’ye kadar çıkarttı. Özellikle hücumda çok bocalayan Darüşşafaka Tekfen çeyreğin sonlarına doğru biraz toparlansa da maçtan 84-64 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/herbalife-gran-canaria-darussafaka/