Darüşşafaka Tekfen, İtalya kampındaki dördüncü maçında Palalumenergia Di Lumezzane’de Germani Basket Brescia ile karşılaştı. Dünki maçta olduğu gibi maça iyi bir başlangıç yapan ekibimiz üçüncü çeyrekteki etkili oyunuyla ve istikrarlı savunmasıyla maçı 62-72 kazanmayı bildi. Böylece bu sezonki altıncı hazırlık maçında da beşinci galibiyetini aldı.

 

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Markel Brown, Ray Mccalum, Stanton Kidd, Micheal Eric ve Emircan Koşut ilk beşi ile başlarken İtalyan ekip ise Tommy Laquintana, Bryon Allen, David Jerard Moss, Jordan Hamilton ve Gerald Beverly ilk beşini tercih etti.

İlk çeyreğe dün geceki maç gibi yine etkili başlayan taraf ekibimiz oldu. Etkili savunmayı Jon Diebler’ın hücumdaki etili performansıyla ve hızlı hücumlarla birleştiren takımımız rakibini 5 top kaybına zorlarken çeyreği de 15-21 önde kapattı.

İkinci çeyrekte hücumda sayı bulmakta zorlanan takımımız Jordan Hamilton’ın da etkili oyunuyla beraber skor avantajını biraz yitirse de savunmasıyla ayakta kaldı ve soyunma odasına 30-32 önde girmeyi başardı.

İkinci yarıya hücumda çok daha akıcı başlayan takımımız savunmada da maç boyunca yakaladığı sertliği devam ettirerek farkı giderek açtı. Markel Brown ve Zanis Peiners ikilisiyle dışardan etkili oldu. Son çeyreğe de 46-55 avantajlı girdi.

Son çeyreğin ilk dakikaları çekişmeli geçerken yine savunmasıyla ön plana çıkan takımımız tutkulu seyircisini de arkasına  İtalyan temsilcisinin bir geri dönüş yapmasına izin vermedi. Önemli anlarda hata yapmayarak maçı 62-72 kazandı.

İstatistikler:

Berk Demir: 4 sayı, 4 ribaund, 1 asist, 1 blok
Doğuş Özdemiroğlu: 2 sayı, 2 ribaund, 4 asist , 2 top çalma
Emircan Koşut: 2 sayı, 2 ribaund
Jeremy Evans: 10 sayı, 3 ribaund, 1 asist
Jon Diebler: 14 sayı,1 asist, 3/3 3lük
Markel Brown: 2 sayı,1 asist
Michael Eric: 2 sayı, 4 ribaund, 3 asist
Muhammed Baygül: 5 sayı, 2 asist
Oğuz Savaş: 6 sayı, 4 ribaund, 2 asist
Ray Mccalum: 9 sayı, 2 ribaund, 3 asist, 2 top çalma
Stanton Kidd: 8 sayı, 3 ribaund, 1 top çalma
Zanis Peiners: 8 sayı, 6 ribaund, 2 asist