Darüşşafaka Tekfen, İtalya kampındaki altıncı ve son maçında Torino Palavela’da Fiat Torino ile karşılaştı. Son çeyreğe kadar ortada geçen maçın son bölümünü çok doğru oynayan takımımız Torino’daki zorlu deplasmandan 65-79 galip ayrıldı. İtalya kampını yüksek bir notla bitiren Daçka hazırlık sürecinde üstüne koyarak ilerlemeye devam etti. Yaz sezonunun başından beri oynadığı sekizinci maçında yedinci galibiyetini aldı.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Markel Brown, Ray McCallum, Stanton Kidd, Berk Demir ve Micheal Eric ilk beşi ile başlarken İtalyan ekip ise Simon Anumba, Tony Carr, Carlos Delfino, Marco Cusin ve Tekele Cotton ilk beşini tercih etti.

lk çeyreğe dün gece saha içinden atış kaçırmayan Stanton Kidd’in sıcak elini kullanarak başlayan ekibimize karşılık Torino temsilcisi de Tony Carr ile etkili başladı. Liderliğin sürekli el değiştirdiği çeyreği ev sahibi ekip 20-19 önde kapattı.

İkinci çeyreğe çok hızlı başlayan Fiat Torino farkı 8’e kadar çıkartarak çeyreğin ortalarında koçumuz Ahmet Çakı’ya mola aldırdı. Moladan son derece etkili dönen Daçka çeyreğin sonunda devreye 33-35 önde giren takım olmayı başardı.

İkinci yarı karşılıklı basketlerle başladı. Maçın temposunu kontrol eden ekibimiz son çeyreğe de avantajlı bir skorla girdi. 50-56

Kamp boyunca savunmada çok etkili olan takımımız bu maçta da son çeyrek oyunun iki tarafında da dizginlere ele aldı ve oyuna ağırlığını koydu. Hücumda çoğunlukla Jon Diebler ve Jeremy Evans ile etkili olduğumuz, savunmada da zor atışlara zorladığımız bu çeyrekte farkı 16 sayıya kadar çıkartan ekibimiz maçı da 65-79 kazanmayı bildi.