Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 14.hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Türk Telekom Spor Kulübü ile karşılaştı.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Toney Douglas, Jon Diebler, Jeremy Evans, Doğuş Özdemiroğlu ve Oğuz Savaş ile başlarken Türk Telekom ise Slyvian Landesberg, Kenny Gabriel, Reggie Redding, Vladimir Stimac ve Yunus Emre Sonsırma beşini tercih etti.

Karşılaşmaya iki takım da hücumda dışardan isabetlerle başladı. Telekom adına Landesberg etkili olurken Daçka’mız adına skor dengeli dağıldı. Periyodun bitimine 5 dakika kala faul problemine giren ekibimiz buna rağmen Toney Douglas’ın dışarıdan etkili performansıyla oyunda kaldı. Periyodu Ankara temsilcisi 20-25 önde kapattı.

İkinci çeyreğe savunmada daha sert başlayan ekibimiz ilk 3 dakikayı sayı yemeden geçirdi. Bu bölümde hücumda dışarıdan Jeremy Evans ile üst üste iki üçlük bulan Daçka’mız beraberliği yakaladı ve Türk Telekom’a mola aldırdı. 26-26. Moladan da üst üste üçlüklerle dönen Darüşşafaka Tekfen çeyreğin bitimine 5 dakika kala 32-28 öne geçti. Çeyreğin geri kalanı çok keyifli bir çekişmeye sahne oldu ve soyunma odasına Gabriel’ın son saniye üçlüğüyle Telekom 43-45 önde girdi.

 

Soyunma odasından sert dönen iki takımın kıran kırana mücadelesi devam etti. İki takımın da geri adım atmadığı bu çeyrekte sertlikle beraber maçın gerilimi de arttı. Televizyon molasına takımlar 53-53 berabere girdi. Bu çeyrekte takımımız adına Jeremy Evans bütün maça yaydığı etkili oyununu devam ettirdi. Mücadele dozajının bir an olsun düşmediği bu çeyreği Darüşşafaka Tekfen 65-62 önde kapattı.

Son çeyreğe çok etkili başlayan takımımız Kartal Özmızrak ile dışarıdan, Muhammed Baygül ile içeriden sayılar buldu. Çeyreğin hemen başında 8 sayı öne geçen Daçka rakibine erken bir mola aldırdı. 73-65. Moladan da 5-0’lık seri ile dönen Darüşşafaka Tekfen farkı 13’e çıkarttı. 78-65. Türk Telekom bu seriye reaksiyon verse de farkın erimesine izin vermeyen ve sahadaki müthiş mücadelesini sürdüren ekibimiz dışarıdan yüksek bir yüzdeyle oynamaya devam etti. Kartal Özmızrak’ın dışarıdan bulduğu el üstü bir üçlükle daha son 4 dakikaya yine 13 sayı önde girdi. Maçın bitimine 3 dakika kala çıkan gerginlik sonrası Ender Arslan’ın çok sert faulü sonrasında kontrolünü kaybeden Micheal Eric oyundan atıldı. Bu olay sonucunda takımlar arasında yükselen gerginliğe rağmen oyuna olan konsantrasyonunu yitirmeyen takımımız son 3 dakikada hata yapmayarak maçtan 94-87 galip ayrıldı!

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-vs-turk-telekom/