Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague 11.hafta maçında Volkswagen Arena’da Maccabi Fox Tel Aviv’i konuk etti.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Markel Brown, Toney Douglas, Micheal Eric, Jon Diebler ve Emircan Koşut beşiyle başlarken Maccabi Fox Tel Aviv ise Scottie Wilbekin, Tarik Black, Angela Colario, Johnny O’bryant ve Kane beşini tercih etti

Maçtan önce kulüp başkanımız Ümit Başkırt Maccabi Tel Aviv başkanına çiçek takdim ederken, genel menajerimiz Ahmet Eran ise eski oyuncumuz Scottie Wilbekin’e plaket ve şampiyonluk yüzüğü hediye etti.

Karşılaşmaya yeni transferimiz Toney Douglas’ın basketi ve asistiyle başlayan daha sonra hücumda üst üste top kayıpları yaptı fakat farkın açılmasına izin vermedi. Savunmasıyla etkili olan Daçka’mız TV molasına da Markel Brown’ın üçlüğüyle 11-6 önde girdi. Mola dönüşü hücumda ritmini biraz düşüren Daçka 1 dakika kala üstünlüğünü kaybedince koçumuz Ahmet Çakı mola aldı. Çeyreği takımlar 17-17 berabere kapattı.

İkinci çeyreğe savunmada yine çok etkili başlayan Darüşşafaka Tekfen Toney Douglas’ın turnikesiyle 25-23 öne geçti ve rakibimize mola aldırdı. Mola dönüşü de müthiş mücadelesini sürdüren Daçka’mız içeriden Micheal Eric ile etkili olurken dışarıdan da Markel Brown ile etkili oldu farkı 34-29 ile 5’e çıkartarak Maccabi’ye bir mola daha aldırdı. Çeyreğin sonuna kadar da üstünlüğünü koruyan ekibimiz soyunma odasına 42-36 önde girdi.

Soyunma odasından fırtına gibi dönen Daçka’mız periyodun ilk 3 dakikasında yeni transferimiz Toney Douglas’ın üst üste basketleriyle ve etkili oyunuyla farkı 13’e kadar çıkarttı. 51-38. Deplasman ekibi bu seriye karşılık verse de Micheal Eric pota altında devleşerek farkın erimesine izin vermedi.  Seyircisinin desteğini de arkasına alan Darüşşafaka Tekfen son çeyreğe 62-51 önde girdi.

Son çeyreğe eski oyun kurucumuz Scottie Wilbekin ile etkili başlayan Maccabi farkı 7 dakika kala 5 sayıya indirince koçumuz Ahmet Çakı mola almak zorunda kaldı. Moladan da üçlükle dönen deplasman ekibi farkı 2’ye indirdi. 65-63. Çeyreğin bitimine 3 dakika Maccabi Fox Tel Aviv üstünlüğü ele geçirdi ve koçumuza bir mola daha aldırdı. Son 2 dakikaya da 68-73 önde giren deplasman ekibi son bölümde sayı bulmakta zorlanırken ekibimiz de sayı bulmakta zorlandığı için Darüşşafaka Tekfen maçı 71-73 kaybetti.

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-maccabi-fox-tel-aviv/