Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 7. hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nü konuk etti. Üstünlüğünü hiç bir zaman kaybetmeyen ve üçüncü çeyrekteki müthiş performansıyla maçı koparan Daçka’mız maçı 93-65 kazandı!

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Doğuş Özdemiroğlu, Jeremy Evans, Zanis Peiners, Jon Deibler ve Oğuz Savaş ile başlarken konuk ekip ise Mehmet Yağmur, Semih Erden, Tu Hollaway, Damian Kulig ve Mert Gizir beşini tercih etti.

Karşılaşmaya Oğuz Savaş’ı içeriden kullanarak başlayan Daçka, daha sonra Doğuş Özdemiroğlu’nun üst üste bulduğu 2 üçlükle 8-0’lık bir seri yakaladı ve İ.B.B’ye mola aldırdı. Mola dönüşü takımımız hücumda etkisini kaybetse de savunmada rakibini zor şutlara zorlayarak farkı korudu. Çeyreğin sonlarına doğru Hollaway ile hücumda etkili olan İstanbul temsilcisi hücumda ritmini bulsa da Daçka’mız çeyreği 23-17 önde kapattı.

İkini çeyreğe Micheal Eric’in üst üste 6 sayısıyla başlayan Darüşşafaka Tekfen, daha sonraki hücumlarda top kayıpları yapınca skor 33-30’a geldi. Bu çeyrekte ilk çeyrekte olduğu kadar dışarıdan etkili olamayan ekibimiz bir ara üstünlüğünü kaybetse de soyunma odasına 46-42 önde girdi.

Soyunma odasından çok etkili dönen Daçka’mız isteğini sahanın iki tarafına yansıttı. 9-1’lik bir seri ile bir anda farkı 12’ye çıkartan takımımız bu bölümde maça ağırlığını koydu. Baskılı savunmasını mola dönüşü de sürdüren ekibimiz farkı açmaya devam etti. 3.çeyrekte takımımız adına en etkili isim olan Jeremy Evans bu çeyrekte 10 sayı atarak dengeli bir hücumun başını çekti. Son çeyreğe Darüşşafaka Tekfen 73-54 önde girdi.

Son çeyreğe de ikinci çeyreğe başladığımız gibi Micheal Eric ile içeriden etkili başlayan takımımız bu çeyrekte de üstünlüğünü korumayı başardı. Son 5 dakikaya 79-60 önde giren Daçka’da koç Ahmet Çakı genç oyuncularımıza da şans verdi. Genç oyuncularımızın da pozitif katkılar verdiği maçın son 5 dakikasında farkı iyice açan Darüşşafaka Tekfen, maçtan 93-65 galip ayrıldı.