Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague 23.hafta maçında Volkswagen Arena’da Fenerbahçe Beko’yu konuk etti.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Toney Douglas, Muhammed Baygül, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Micheal Eric beşiyle başlarken Fenerbahçe Beko ise Ali Muhammed, Nikola Melli, Gigi Datome, Ahmet Düverioğlu ve Erick Green beşini tercih etti.

Karşılaşmaya Michael Eric’in müthiş smacıyla hücumda iyi başlayan Daçka’mız karşısında Fenerbahçe de dış atışlarla etkili oldu. Tv molasına 10-15 önde giren taraf Fenerbahçe Beko oldu. Moladan etkili bir savunmayla dönen deplasman ekibi karşısında hücumda zorlanan ekibimiz kilidi Mert Akay ile açsa da periyodu 12-26 geride kapattı.

İkinci çeyreğe de iyi başlayan taraf Fenerbahçe oldu. Farkı bir ara 17’ye kadar çıkartan rakibimiz karşısında pes etmeyen Darüşşafaka Tekfen, Michael Eric’in içeriden üst üste basketleriyle farkı eritmeye başladı Fenerbahçe’nin top kayıplarından yararlanan ve hücumda takım olarak kendine gelen ekibimiz farkı Jon Diebler’ın üçlüğüyle 7’ye indirdi. 35-42. Soyunma odasına 35-46 geride girdik.

İkinci yarıya hücumda tutuk başlayan ekibimiz farkın açılmasına engel olamadı. Farkın tekrar 17’ye çıkmasıyla mola alan taraf Selçuk Ernak ile Daçka oldu. Alınan molanında da etkili olmadığı bu çeyrekte fark 24’e kadar çıktı. 41-65. Son çeyreğe önde giren taraf 48-73 ile Fenerbahçe Beko oldu.

Son çeyreğe 8-0’lık bir seri ile başlayan Darüşşafaka Tekfen karşısında Fenerbahçe koçu Obradovic mola alarak serimizi durdurdu. Moladan Ali Muhammed’in üçlükleriyle dönen Fenerbahçe farkı tekrar yukarıya çekti. Maç 75-97’lik skor ile Fenerbahçe Beko’nun üstünlüğüyle bitti.

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-fenerbahce/