Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 28.hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Fenerbahçe’yi konuk etti.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Kartal Özmızrak, Markel Brown, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Micheal Eric ile başlarken Fenerbahçe Beko ise Ali Muhammed, Melih Mahmutoğlu, Luigi Datome, Nicola Melli ve Jan Vesely beşini tercih etti.

Maça dışarıdan çok etkili başlayan deplasman ekibi karşısında Jeremy Evans ile cevap veren Daçka’mız TV molasına 7-13 geride girdi. Moladan sonra da farkı eritemeyen Darüşşafaka Tekfen çeyreği 14-25 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Stanton Kidd’in sayılarıyla başlayan Daçka’mız farkı 8’e indirdi. 20-28. Karşılaşmanın bu çeyreğinde çok fazla faul düdüğü çalınınca tempo biraz düştü. Mücadeleyi bırakmayan takımımız sertliğin arttığı bu bölümde Berk Demir’in üçlüğüyle farkı 5’e indirdi. 30-35. Faul çizgisinden çok fazla sayı bulan Fenerbahçe soyunma odasına 34-42 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Zanis Peiners’in penetreleriyle başlayan Darüşşafaka Tekfen farkı bir ara azaltsa da bu çeyrekte de ikinci çeyrekte olduğu gibi aleyhine çok fazla faul düdüğü çalınan Daçka’mız farkın açılmasına engel olamadı. 50-66.

Son çeyrekte Stanton Kidd ile etkili içeriden dışarıdan sayılar bulan Daçka’mız farkı indiremedi. Darüşşafaka Tekfen maçtan 72-87 geride ayrıldı.

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-vs-fenerbahce/