Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 26.hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Banvit’i konuk etti.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Toney Douglas, Doğuş Özdemiroğlu, Jon Diebler, Jeremy Evans ve Micheal Eric ile başlarken Banvit ise Alex Perez, Rıdvan Öncel, Tolga Geçim, D.J. Shelton ve Alex Perez beşini tercih etti.

Karşılaşmaya Tolga Geçim’in üst üste sayılarıyla başlayan deplasman ekibi karşısında Darüşşafaka Tekfen skorda eşit bir dağılım sergiledi. İlk TV molasına ekibimiz 11-15 geride girdi. TV molasından iyi savunma pozisyonlarıyla dönen Daçka’mız Jeremy Evans’ın smacıyla beraberliği yakaladı. 15-15. Çeyreğin sonuna kadar devam eden çekişme sonunda çeyrek 21-21 berabere bitti.

İkinci çeyreğe dışarıdan çok etkili başlayan Daçka’mız üst üste üç üçlük bularak 9-0’lık bir seri yakaladı ve 32-25 öne geçti. Banvit bu seriyi mola alarak durdurmak zorunda kaldı. Moladan da iyi dönen Darüşşafaka Tekfen Kartal Özmızrak’ın ters turnikesiyle skoru 36-25’e getirdi. Banvit geri gelmeye çalışşa da dizginleri elinden bırakmayan ekibimiz farkı 12’ye çıkartınca Banvit bir mola daha almak zorunda kaldı. Çeyreğin son saniyelerinde de orta sahadan Kartal Özmızrak ile çok değerli bir üçlük bulan Darüşşafaka Tekfen soyunma odasına 49-37 önde girdi.

Soyunma odasından istekli dönen Banvit karşısında cevabı Stanton Kidd ve Toney Douglas ile veren Daçka’mız farkın erimesine izin vermedi. Savunmada da Jeremy Evans bloklarıyla içeriden kolay sayı izni vermedi. İlk yarıdaki 12 sayılık farkı çeyreğin ortasına kadar taşıyan ekibimiz TV molasına 63-51 önde girdi. Hücumda ritmini son bölümde kaybeden ekibimiz Darüşşafaka Tekfen Muhammed Baygül’ün penetreleriyle biraz etkili olsa da fark son çeyreğe girerken 7’ye indi. 67-60.

Son çeyreğe karşılıklı üçlüklerle başlandı. Doğuş’un üçlüğünden sonra hücumda tıkanan ekibimiz rakibini maça ortak etti. 5 dakika kala skor eşitlenince koçumuz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. 72-72. Faul problemine erken giren ve aleyhine çok fazla düdük çalınan Darüşşafaka Tekfen bir türlü toparlanamadı. Takımımız maçtan 82-89 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-vs-banvit/