Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi üçüncü hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’ni konuk etti. Çekişmeli geçen mücadeleyi Darüşşafaka Tekfen 77-72 kazanırken ligdeki ilk galibiyetini de almış oldu.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Doğuş Özdemiroğlu, Stanton Kidd, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Oğuz Savaş ile başlarken Bahçeşehir Koleji ise Andy Rautins, Can Altıntığ, Marcus Slaughter, Joaquin Colom ve Hakan Yapar beşini tercih etti.

İlk çeyreğe hızlı başlayan taraf konuk ekip oldu. Can Altıntığ’ın penetreleriyle etkili olan Bahçeşehir’e cevap veren oyuncu takımımız adına Oğuz Savaş oldu. İlk 5 dakikayı konuk ekip 7-10 önde geçti. Televizyon molasından iki takımda soğuk döndü ve karşılıklı hücumlar boş geçti. Takımımız dış atışlarda hiç etkili olamazken içeriden etkili olmaya çalıştı fakat bir türlü ritmini bulamadı. Çeyreği de 14-21 geride kapattı.

İkinci çeyreğe iyi başlayan ekibimiz Stanton Kidd’in üst üste üçlükleriyle farkı çeyreğin hemen başında 3’e indirdi ve Zanis Peiners’in basket faulüyle de 6 dakika kala farkı 1’e indirip Bahçeşehir’e mola aldırdı. Moladan da Jeremy Evans’ın müthiş smacıyla dönen Daçka 27-24 öne geçti. Bu bölümde üçlüklerde üst üste isabetler bulan ekibimiz bu çeyrekte toplamda da 5 isabetli üçlük bularak soyunma odasına 38-33 önde girdi.

İkinci yarı da Colom ile etkili başlayan Bahçeşehir Koleji karşısında bugün günününde olan Jeremy Evans cevap vermekte gecikmedi. Jeremy Evans basketinden sonra hücumda tıkanan Daçka çeyreğin ortasında 43-44 geriye düştü. Ahmet Çakı’nın molasından sonra çeyrek boyunca liderlik sürekli el değiştirdi. Son çeyreğe önde giren taraf yine üst üste üçlüklerle 59-58 Daçka oldu.

Son çeyreğe Jon Diebler ile zor bir üçlükle başlayan takımımız yine de farkı açmakta zorlandı. İki takımın da hücumda kolay sayılar bulduğu ilk 6 dakikada Jeremy Evans’ın içeriden bulduğu bomboş turnike ile 70-68 öne geçen Daçka rakibine mola aldırttı. Moladan sonra DJ White ile Bahçeşehir beraberliği yakalasa da Stanton Kidd’in bulduğu kritik üçlük ve faul atışı farkı Daçka adına 74-70 ile 4’e çıkarttı. 10 saniye kala takımımız 2 sayı öndeyken sorumluluk alarak geriye çekilirken üçlük sokan milli oyun kurucumuz Kartal Özmızrak ile farkı 5’e çıkartan Daçka maçı da 77-72 aldı.