Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 23.hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Afyon Belediyespor’u konuk etti.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Toney Douglas, Doğuş Özdemiroğlu, Jon Diebler, Jeremy Evans ve Micheal Eric ile başlarken Afyon ise Randy Culpepper, Earl Calloway, Altan Erol, Cevher Özer ve Jamelle Hagins beşini tercih etti.

Karşılaşmaya 3-8’lik bir seriyle başlayan taraf deplasman ekibi Afyon oldu. Farkın daha fazla açılmasına izin vermeyen Daçka’mız içeriden Micheal Eric ile bulduğu sayılarla TV molasına sadece 1 sayı geride girdi. 10-11. Moladan Jon Diebler ve Doğuş Özdemiroğlu’nun üçlükleriyle dönen Darüşşafaka Tekfen 1 dakika kala 20-19 öne geçti. Çeyreği de bu skorla önde kapattı.

İkinci çeyreğe Mert Akay ve Micheal Eric’in ikili oyunlarıyla etkili başlayan ekibimiz, farkı açınca Afyon Belediyespor mola almak zorunda kaldı. 26-22. Moladan iki takım da hücumda etkisiz döndü ve 2 dakika boyunca maçta sayı olmadı. Çeyreğin sonlarında Berk Demir’in sayılarıyla farkı arttıran ekibimiz devreye 39-31 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe  Micheal Eric önderliğinde 10-2’lik seriyle başlayan Darüşşafaka Tekfen farkı 16’ya çıkardı. 49-33. Bu seriye 2-8’lik bir seriyle karşılık veren deplasman ekibi karşısında ekibimiz TV molasına 51-41 önde girdi. Moladan sert bir savunmayla dönen Afyon Belediyespor farkı biraz daha eritti. Son çeyreğe Daçka’mız 58-51 önde girdi.

Son çeyreğe iyi başlayan Afyon ekibi farkı Altan Erol’un takip smacıyla 3’e indirince koçumuz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. 60-57. Moladan daha toparlanmış dönen Darüşşafaka Tekfen Jeremy Evans ve Kartal Özmızrak’ın üst üste üçlükleriyle farkı 8’e çıkarttı. 68-60. Bu sefer mola alan taraf Afyon oldu. Moladan da 4-0’lık seriyle dönen ekibimiz rakibine bir mola daha aldırdı. Son çeyreğe dış şutlardan bulduğu sayılarıyla damga vuran Kartal Özmızrak bu çeyrekte bulduğu  11 sayıyla farkın tekrar açılmasında çok etkili oldu. Maçtan galip ayrılan taraf 85-67’lik skor ile Daçka oldu!

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-vs-afyon-belediye-spor/