Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 18.hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’ne konuk oldu.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Toney Douglas, Jon Diebler, Jeremy Evans, Muhammed Baygül ve Oğuz Savaş ile başlarken Bahçeşehir Koleji ise Quino Colom, Manny Harris, Hakan Yapar, Andy Rautins ve D.J White beşini tercih etti.

Maça içeride Oğuz Savaş’ı kullanarak başlayan Darüşşafaka Tekfen ilk 5 dakikayı 7-10 önde geçti ve TV molasına da 8-10 önde girdi. Moladan Manny Harris ile etkili dönen Bahçeşehir Koleji karşısında cevap veren oyuncumuz yine kaptan Oğuz Savaş oldu. Çeyreğin sonuna doğru üç sayılık atış çizgisinin gerisinden ısınan ev sahibi ekip çeyreği 25-17 önde kapattı.

İkinci çeyreğin başında da kaldığı yerden devam eden ev sahibi ekip farkı 14’e kadar çıkartınca koçumuz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. 31-17. Moladan 0-9’luk bir seri ile dönen Daçka’mız karşısında bu sefer Bahçeşehir mola alarak serimizi durdurmaya çalıştı. Bu çeyrekte takımımız adına çok etkili olan Toney Douglas ilk yarıda bulduğu 14 sayısının tamamını ikinci çeyrekte attı. Buna rağmen soyunma odasına 47-40 önde giren taraf Bahçeşehir Koleji oldu.

Üçüncü çeyrek savunmada direncini artıran Daçka’mız kolay atışlardan yararlanamayınca farkın eritemedi. Basit top kayıpları ve kaçan hızlı hücumlara rağmen maçtan kopmayan Darüşşafaka Tekfen TV molasına girerken 11 sayı farkla gerideydi. 60-49. Mola sonrası da Muhammed Baygül’ün dış atışlarıyla ayakta kalan ekibimiz son çeyreğe yine 11 sayı farkla 69-58 geride girdi.

Son çeyreğe baskılı başlayan Darüşşafaka Tekfen’in farkı azaltma çabaları ev sahibi ekibin yüksek dış atış yüzdesi sebebiyle kayıtsız kaldı. Sahada fiziksel bir mücadele olmasına rağmen düdük almakta zorlanan Daçka’mız farkı son dakikalara kadar tek haneli sayılara indirmekte zorlandıktan sonra 33.6 saniye Jon Diebler’ın üçlüğüyle 6’ya indirdi. 89-83. Maçtan galip ayrılan taraf 92-85’lik skor ile Bahçeşehir oldu.

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/bahcesehir-koleji-vs-darussafaka/