Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague 22.hafta maçında Mediolanum Forum’da Olimpia Milano’ya konuk oldu.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Toney Douglas, Muhammed Baygül, Stanton Kidd, Jeremy Evans ve Micheal Eric beşiyle başlarken Olimpia Milano ise Mike James, Vladimir Micov, Dairis Bertans, Jeff Brooks ve Alen Omic beşini tercih etti.

Karşılaşmaya Micheal Eric’in kişisel 0-4’lük serisi ile başlayan Daçka’ya Milano ekibi 7-0’lık bir seri ile karşılık verdi. 7-4 geriye düşen ekibimiz iki hücum üst üste üçlük bularak üstünlüğü yine ele geçirdi. TV molasına Mike James’in sayılarıyla üstün giren taraf Olimpia Milano oldu. 13-12. TV molasından dönüşte iki takım da savunmadaki sertliği arttırdı. Takımımız adına yedekten oyuna giren Doğuş Özdemiroğlu üst üste 5 sayı bularak hücumumuzu ayakta tuttu. Çeyreği ev sahibi ekip 19-17 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Kartal Özmızrak’ın iki üçlüğüyle başlayan Daçka’mız savunmada da rakibini ilk 3 dakikada sadece 2 sayıda tutarak 21-23 öne geçti ve rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü de bir süre daha savunmadaki etkili oyununu sürdüren Darüşşafaka Tekfen uzun süre üstünlüğünü rakibine kaptırmadı. Çeyreğin sonlarına doğru Mike James’in etkili penetreleriyle kendine gelen Milano ekibi karşısında ekibimiz soyunma odasına geride girdi. 40-36.

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan ev sahibi ekip farkı bir ara 9’a kadar çıkarsa da Selçuk Ernak’ın molasından Toney Douglas ile hızlı dönen Daçka’mız farkı hemen 1’e indirdi. 52-51. Ardından Micheal Eric ve Jeremy Evans’ın üst üste spektaküler smaclarıyla takımımız 54-56 öne geçti. Periyodun son bölümlerinde iki takım da çok fazla faul yaptığından ve faul hakları erken dolduğundan iki takım da serbest atış çizgisine çok gitti. Son çeyreğe önde giren taraf 60-61 ile Daçka’mız oldu.

Son çeyreğe 9-2’lik bir seri ile başlayan ev sahibi ekip koçumuz Selçuk Ernak’a mola aldırdı. Moladan da Jerrels’ın üçlükleriyle dönen Milano tempoyu bu bölümde çok hızlandırdı ve üç sayılık atışlardaki yüksek isabet oranıyla çok etkili oldu. Ev sahibi ekibin yakaladığı ritme cevap vermekte zorlanan Daçka’mız 13 sayı geriye düştü. 78-65. Bu seriyi Toney Douglas ile bozan takımımız bu sefer Milano’ya mola aldırdı. 80-71. Mola dönüşü bu serimize de karşılık veren Milano ekibi maçtan 90-78 galip ayrıldı.

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/ax-armani-exchange-olimpia-milan-darussafaka/