Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 15.hafta karşılaşmasında Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda Büyükçekmece Basketbol’a konuk oldu.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Toney Douglas, Jon Diebler, Jeremy Evans, Doğuş Özdemiroğlu ve Oğuz Savaş ile başlarken Büyükçekmece ise Kenny Hayes, Devon Williams, Osarius Eldridge, Matt Tiby ve Danny Gibson beşini tercih etti.

Karşılaşmanın ilk 2 dakikasında iki takım da ritim bulamadı ve bu bölüm skorsuz geçildi. Sessizliği bozan taraf Darüşşafaka Tekfen’in 0-4’lük serisi oldu. Ayrıca Daçka’mız ilk 5 dakikayı da müthiş savunmasıyla 5-9 önde geçirdi. Televizyon molasına da ekibimiz Toney Douglas’ın üçlüğüyle 8-14 önde girdi. Televizyon molasından sonra farkı daha fazla açamayan Daçka yine de ilk çeyreği 12-17 önde kapattı.

İkinci çeyrekte de düşük tempolu oyun ve Daçka’nın sert savunması devam etti. Hücumda takımımız karşısında çok zorlanan ev sahibi ekip üst üste top kayıpları yaparken bu top kayıplarını Muhammed Baygül ile iyi değerlendiren Darüşşafaka Tekfen farkı 7’ye çıkarttı. 17-24. Büyükçekmece cephesi mola almasına rağmen Daçka’mızın savunmasına bir çare üretememeye devam etti ve neredeyse sadece faul çizgisinden sayı çıkartabildi. Buna rağmen hücumda çok sayı üretemeyen ekibimiz devreye sadece 2 sayı farkla 30-32 önde girdi.

Üçüncü çeyrek takımlar ilk yarıya nazaran daha dengeli hücumlarla başladılar. Takımımız adına maç boyunca etkili olan Jeremy Evans ve Toney Douglas bu çeyrekte de etkili oldu. Kıran kırana geçen üçüncü çeyreği ev sahibi ekip 54-52 önde kapattı.

Son çeyreğe çok hızlı başlayan Daçka’mız 0-12’lik bir seri yakalayarak farkı çeyreğin hemen başında 10’a çıkarttı. 54-64. Ev sahibi ekip mola aldıktan sonra farkı Kenny Hayes’in etkili oyunuyla yavaş yavaş eritmeye başladı. Son 2 dakikaya yine de 4 sayı önde giren Darüşşafaka Tekfen, hücumdaki etkisiz oyunu sebebiyle bu farkı da koruyamadı ve maçtan 76-69 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/buyukcekmece-basketbol-vs-darussafaka/