Başantrenörümüz Selçuk Ernak ve Takım Kaptanımız Doğuş Özdemiroğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftası etkinlikleri kapsamında, FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenen panele konuk oldu.

Ümit Avcı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde Darüşşafaka Lassa ekibi, tüm öğrencilerin Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, onlara kendi yaşam ve kariyer hikayelerinden ileri gelen deneyimleriyle ışık tuttu.

”Hata Yapmak Değil, Tekrarlamamak Önemli’

Başantrenörümüz Ernak, sporculukla başlayıp antrenörlükle yükselen kariyer yaşantısının dönüm noktalarını aktardığı konuşmasında hata yapmanın iyileştirici etkisine vurgu yaptı. Ernak, ‘’Sizlerin de yakından takip ettiği gibi, halen devam eden antrenörlük çalışmalarımda dahi en sık vurgu yaptığım nokta hataların tekrar edilmemesiyle ilgili. Ben kendi yaşantım ve sürekli çalışarak, sahada var olarak ilerlettiğim antrenörlük kariyerim süresince hatalarımdan ders çıkararak ilerlemeye çalıştım. Hata yapmak, bunu fark etmek ve bunun üzerinde çalışarak onları yinelememek, sizi ileriye taşıyan faktörler arasında önemli bir yer tutuyor. Ancak sizi zayıf düşüren hatayı devamlı olarak yapıyorsanız, o artık hata tanımından çıkıp farklı bir tanım kapsamına giriyor’’ ifadelerine yer verdi.

Özdemiroğlu’ndan Eğitim ve Disiplin Vurgusu

Kaptan Doğuş Özdemiroğlu da sporda ve hayatta başarının süreçleri doğru yöneten, akıllı bir çalışma disiplini ve fedakarlıkla ilintili olduğunun altını çizdi. Kendi eğitim ve sportif yaşantısının da Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda filizlendiğini hatırlatan milli oyun kurucu, ‘’Zaman, kıymetini bilmemiz gereken şeylerin en başında geliyor. Burada gördüğüm genç kardeşlerimin bu kıymetli yaşların, lisede olmanın tadını çıkarmakla birlikte eğitim ve disiplinlerine de titizlikle yaklaşmalarını diliyorum. Sporda ve hayatta başarılı olmak fedakarlık ve yoğun çalışma gerektiriyor. Ancak yalnızca çok çalışmakla da sınırlı değil. Aynı zamanda doğru akılla, süreçleri uygun şekilde yöneterek ilerlemek gerekiyor. Bu da eğitimle oluyor’’ sözleriyle alkış topladı.

Ernak ve Özdemiroğlu’nun öğrencilerden gelen soruları cevaplamasıyla devam eden panel, konuşmacıların 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın anlam ve önemine yönelik mesaj ve temennilerinin ardından çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Darüşşafaka Lassa olarak FMV Işık Okulları’na ilgi ve misafirperverlikleri için teşekkür eder, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlarız.