Darüşşafaka Lassa’da forma giyen ve geçtiğimiz haftalarda dizinden bir sakatlık yaşayan Eren Has, Memorial Şişli Hastanesi’nde çapraz bağ ve menüsküs menüsküs ameliyatı oldu.

Genç basketbolcunun ameliyatını, Darüşşafaka Spor Kulübü resmi sağlık sponsoru Memorial Sağlık Grubu doktorlarından Prof. Dr. Mahir Mahiroğulları ve Op. Dr. Mehmet Halis Çerçi gerçekleştirdi.

Eren Has’ın ameliyatını gerçekleştiren Memorial Şişli Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Mahir Mahiroğulları, “Genç basketbolcu Eren Has, sportif faaliyetleri sırasında sağ dizinde oluşan travma nedeniyle merkezimize başvurdu. Yaptığımız muayene ve tetkiklerde sporcunun ön çapraz bağında kopma ve lateral menisküsünde yırtık tespit ettik. Bu nedenle hastamıza hemen cerrahi tedavi planladık. Hastamızın sporcu olması nedeniyle ön çapraz bağ rekonstrükisyonu ve lateral menisküs onarımı işlemine rutinde yapılmayan diz anterolateral bağ onarım işlemini de ekledik. Hastamızın ameliyatını 10 Mart 2023 tarihinde alanında tecrübeli arkadaşlarımızla birlikte başarılı bir şekilde yaparak, bir gün sonra taburcu ettik. Eren Has, hızlı bir iyileşme döneminin ardından aktif spor yaşantısına rahatlıkla dönebilecek” dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren ekipte yer alan Op. Dr. Mehmet Halis Çerçi de ameliyat sonrası yapacakları takip ve tedavilerle genç sporcunun en güçlü şekilde basketbol hayatına döneceğini belirterek “Ameliyat sonrasında takiplerini aksatmadan yaptığımız genç sporcu Eren Has’ın erken dönemde izometrik quadriseps egzersizleri ve 80 dereceye kadar pasif diz eklem açı egzersizlerini başlattık. Bu tip ameliyatlar sonrasında özellikle quadriseps kasındaki zayıflamanın spor hayatına geri dönüşü geciktirme riskini göz önünde bulundurarak rehabilitasyona önem verdik. Takiplerimizi tamamen kişinin vücut ve kas yapısına özel olarak planlıyor ve mümkün olan en güçlü şekilde spor hayatına geri dönüşünü sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Sporcumuz Eren Has’a tekrar geçmiş olsun diyor, en kısa sürede, eskisinden de güçlü şekilde aramıza dönmesini temenni ediyoruz.