-Darüşşafaka Tekfen Turkish Airlines EuroLeague 15.Haftasında 27 Aralık Perşembe günü saat 20:15’te Volkswagen Arena’da Olympiakos Piraeus’u ağırlıyor. Maç beIN Sports 3 ve beIN Sports Haber kanallarından canlı yayınlanacak

-İki takımın bu sezon ilk defa karşılaşacağı bu önemli mücadele, özellikle Daçka’mız için ayrı bir önem taşıyor. Bildiğimiz üzere geçen sezon Darüşşafaka Basketbol adıyla 7Days Eurocup Şampiyonu olarak ülke basketbolumuza büyük gurur yaşatan temsilcimiz, geçen sezon bu şampiyonluğu yaşatan koçuyla buluşuyor.

-Darüşşafaka’yla 2 başarılı yıl geçiren David Blatt, şu anda ise EuroLeague devlerinden Olympiakos Piraeus’u çalıştırıyor. Geçtiğimiz sezon Daçka’yı 19 galibiyetle ve 3 mağlubiyetle Eurocup şampiyonu yapan Blatt, 2016/2017 sezonunda da takımımızı EuroLeague’de çeyrek finale taşımıştı.

-İki takımın daha önceki iki karşılaşmalarının ikisini de Yunan temsilcisi kazandı.

-Kısa forvetimiz Zanis Peiners EuroLeague’de son 13 serbest atışında isabet buldu.

-Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, EuroLeague’de çıktığı son 15 maçın 14’ünde en az 1 üçlük kaydetti.

-Uzun forvetimiz Jeremy Evans, EuroLeague’de çıktığı son 12 maçın 11’inde en az 1 blok kaydetti. Ayrıca Jeremy Evans EuroLeague genelinde maç başına 1.2 blok ile 2.sırada yer alıyor.

-Skorer oyun kurucumuz Ray McCallum EuroLeague’de son 8 maçın 7’sinde çift hanelerde sayı üretti.

-Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, EuroLeague tarihinde üçlük yüzdesi kategorisinde %49.57 ile 5. sırada yer almaktadır.

-Micheal Eric maç başına 2.9 hücum ribaunduyla EuroLeague’de 4.sırada bulunuyor.

-Takımımızın şu ana kadarki en skorer oyuncusu maç başına 13 sayıyla Micheal Eric olurken Olympiakos’un en skorer ismi ise maç başına 11.9 sayıyla Georgios Printezis.