Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki dördüncü maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Gaziantep Basketbol’u konuk etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doron Lamb, Sinan Güler, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken Gaziantep ise Can Uğur Öğüt, Cem Ulusoy, Andrew Crawford, Jamalle Hagins, Stefan Jelovac beşini tercih etti.

İlk çeyreğe iki takım da içeriden çok etkili smaçlarla başladı ve karşılaşmanın ilk 5 basketi smaclardan geldi. Tecrübeli oyuncumuz Sinan Güler hücumda takımımız yön verirken bu çeyreği ekibimiz 17-16 önde kapattı.

,

İkinci çeyrekte müthiş savunmasına devam eden Daçka’mız, Johnny Hamilton, Bonzie Colson ve Mahir Ağva’nın içeriden bulduğu sayılarla da hücumda ilk çeyreğe göre daha yüzdeli oynayınca soyunma odasına 38-28 önde girdi.

Soyunma odasından yine içeriyi kullanarak dönen ekibimiz savunmadaki etkili oyununu sürdürmeye bütün maç olduğu gibi devam edince çeyreğin ortalarına doğru fark 15’e çıktı. 47-32. Çeyreğin sonlarında da Sinan Güler ve Kartal Özmızrak’ın üçlükleriyle iyice rahatlayan Daçka’mız son çeyreğe 61-42 önde girdi.

 

Son çeyrekte genç oyuncumuz Selim Troy Şav’ın kenardan getirdiği enerjiyle savunma direncine devam eden takımımız, son derece kritik bir maçtan rahat bir skorla 76-58 galip ayrıldı ve Brescia deplasmanı öncesi moral depoladı.