Darüşşafaka Tekfen, 7DAYS EuroCup Top 16 grubunun dördüncü maçında Sırp ekiplerinden Partizan NIS Belgrade ile 29 Ocak Çarşamba günü saat 22:00’da Aleksander Nikolic Hall’da karşı karşıya gelecek. Maç S Sport 2 kanalından canlı yayınlanacak.

Ekibimiz geçtiğimiz hafta grubundaki üçüncü maçında kendi evinde Partizan’ı 65-63 mağlup etti.

Darüşşafaka Tekfen ile Partizan NIS Belgrade kulüp tarihlerinde ikinci defa karşılaşacak.

Oyuncularımızdan Doğuş Özdemiroğlu maç başına 1.3 top çalma ortalamasıyla bu alanda on beşinci sırada yer alıyor.

Oyuncularımızdan Jarrod Jones, EuroCup’ta bu sezon oynadığımız son 9 maçta da en az bir üçlük isabeti buldu. Jarrod Jones aynı zamanda maç başına 4.6 savunma ribaundu ile bu kategoride sekizinci sırada yer alıyor.

Oyuncularımızdan Johnny Hamilton maç başına 1.5 blok ortalamasıyla bu kategoride 7DAYS EuroCup’ta beşinci sırada. Johnny Hamilton aynı zamanda maç başına 4 hücum ribaundlık ortalamasıyla bu alanda ilk sırada. Johnny Hamilton toplam ribaund ortalamasında da 8.5 ile ikinci sırada yer alıyor

Oyuncularımızdan Bonzie Colson bu sezon %50’lik üçlük yüzdesiyle bu alanda yedinci sırada yer alıyor.

Daçka’mızın bu sezonki en skorer ismi maç başına 11 sayıyla Johnny Hamilton olurken, Partizan’ın en skorer ismi ise maç başına 10.5 sayıyla Nemanja Gordic.

Daçka’mızın bu sezon en çok ribaund alan ismi maç başına 8.4 ribaund ile Johnny Hamilton olurken, Partizan’ın en çok ribaund alan ismi ise maç başına 5.6 ribaund ile William Mosley.

Daçka’mızın bu sezon en çok asist yapan ismi maç başına 2.8 asist ile Gary Browne olurken, Partizan’ın en çok asist yapan ismi ise maç başına 3.7 asist ile Nemanja Gordic.