Darüşşafaka Tekfen Turkish Airlines EuroLeague 22.Haftasında 8 Şubat Cuma günü saat TSI 22:45’te Mediolanum Forum’da AX Armani Exchange Olimpia Milano’ya konuk oluyor. Maç beIN Sports 4 kanalından canlı yayınlanacak.

İki takım bu sezon EuroLeague’de ikinci, EuroLeague tarihinde ise dördüncü defa karşılaşacak. Bu karşılaşmaların hepsini Milano ekibi kazanmayı başardı. 2018-2019 sezonunun ilk mücadelesinde ekibimiz İstanbul’da Olimpia Milano’ya 92-98 mağlup oldu.

Darüşşafaka Tekfen’in kadrosundaki 15 aktif oyuncudan 14’ü sezon içinde en az bir kere ilk 5’te yer aldı.

Olimpia Milano’nun skorer oyun kurucusu Darius Bertans 2016-2017 sezonunda takımımızın formasını giydi.

Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler 2016-2017 sezonunda Galatasaray forması giyerken Olimpia Milano’nun forveti Vladir Micov ile takım arkadaşıydı.

Genç oyun kurucumuz Mert Akay, geçen hafta oynadığımız Real Madrid maçında kariyerinde ilk defa EuroLeague’de sayı attı.

Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, EuroLeague’de çıktığı son 22 maçın 20’sinde en az 1 üçlük kaydetti.

Uzun forvetimiz Jeremy Evans, EuroLeague’de çıktığı son 11 maçta en az 1 blok kaydetti. Ayrıca Jeremy Evans EuroLeague genelinde maç başına 1.33 blok ile 2.sırada yer alıyor. Jeremy Evans çıktığı son 11 maçın 10’unda da çift hanelerde performans indexiyle oynadı.

Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, EuroLeague tarihinde üçlük yüzdesi kategorisinde %48.8 ile 5.sırada yer almaktadır. Jon Diebler, aktif oyuncular arasında ise 1.sıradadır.

Pivotumuz Micheal Eric maç başına 2.4 hücum ribaunduyla EuroLeague’de 2.sırada bulunuyor. Jeremy Evans ise 2.2 hücum ribaunduyla Micheal’ın hemen arkasından 4.sırada bulunuyor.

Takımımızın şu ana kadar maç başına en skorer oyuncusu maç başına 15.5 sayıyla Toney Douglas olurken Olimpia Milano’nun en skorer ismi ise maç başına 20.2 sayı ile oynayan Mike James.

Takımımızın şu ana kadar maç başına en çok ribaund alan ismi 6.1 ribaund ile Jeremy Evans olurken Olimpia Milano’nun ise 7.1 ribaund ile Arturas Guidaitis.

Takımımızın şu ana kadar maç başına en çok asist yapan ismi 4.7 asist ile Toney Douglas olurken Olimpia Milano’nun ise 7.2 asist ile Mike James.