Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Top 16’daki altıncı ve son maçında Volkswagen Arena’da oynanması planlanan fakat COVID-19 sebebiyle 5 Mart Perşembe günü Belgrad’daki Stark Arena’ya alınan maçta Segafredo Virtus Bologna’yı konuk ett.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Sinan Güler, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Johhny Hamilton beşiyle başlarken ”deplasman” ekibi ise Stefan Markovic, Julian Gamble, Devyn Marble, Giampaolo Ricci ve Kyle Weems beşiyle başladı.

Karşılaşmaya üst üste üçlüklerle başlayan ”deplasman” ekibi farkı çeyreğin sonlarında 16’ya çıkartarak çeyreği 14-30 önde kapattı.

İkinci çeyrekte hücumda toparlanan ve Doğuş Özdemiroğlu’ndan önemli katkılar alan Daçka’mız soyunma odasına 40-52 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan temsilcimiz, Sinan Güler ve Gary Browne’ın basketleriyle farkı çeyreğin hemen başında 4’e kadar indirdi. 56-60. Bu andan itibaren aleyhine üst üste 4 savunma pozisyonunda faul çalınan Daçka’mız karşısında İtalyan ekibi serbest atış çizgisine gitti. Bu düdüklerle ritmi bozulan Darüşşafaka Tekfen son çeyreğe 68-79 geride girdi.

Son çeyrekte de geri dönüş çabaları sonuçsuz kalan ekibimiz karşılaşmadan 96-106 mağlup ayrıldı ve EuroCup’a veda etti.