Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki sekizinci maçında Volkswagen Arena’da İspanyol ekiplerinden Joventut Badalona’yı konuk etti.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Mahir Ağva beşiyle başlarken deplasman ekibi ise Klemen Prepelic, Nikos Zizi, Alen Omic, Luke Harangody ve Xabi Lopez beşiyle başladı.

İlk çeyrekte dış atışlarla etkili olan rakibi karşısında serbest atış çizgisinden ve boyalı alandan bulduğu sayılarla karşılık veren ekibimiz, çeyreği 21-19 önde kapattı. Bu çeyrekte Gary Browne serbest atış çizgisinden 5’te 5 atarak dikkat çekti.

Karşılaşmanın ilk çeyreğiyle ikinci çeyreği arasındaki molada, maskotumuz Dado, altyapıdan sporcularımızla beraber 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü bir pankartla ve bugüne özel bir şarkıyla kutladı.

İkinci çeyrek kenardan gelen oyuncularının oyuna kattığı enerjiyle rakibini bir çok top kaybına zorlayan ve bunları hızlı hücum fırsatına da çeviren Daçka’mız farkı açmaya başladı. Kartal Özmızrak ve Berk Demir’in dış isabetleri de hızlı hücum sayılarımıza eklenince, ekibimiz soyunma odasına 46-35 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe hücum ribaundlarında bütün maç etkili olan Johnny Hamilton’ın sayılarıyla başlayan Darüşşafaka Tekfen, Prepelic’in sıcak eline rağmen farkı korudu. Takımımız son çeyreğe de ilk yarının sonundaki farkla, yani 11 sayıyla, önde girdi. 65-54.

Son çeyrek müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Seyircisinin desteğiyle maçı kopartmak isteyen Daçka’mız karşısında direnen Badalona, yine Prepelic önderliğinde maçın bitimine 2 dakika 30 saniye kala farkı 2’ye kadar indirdi. 80-78. Baş antrenörümüz Selçuk Ernak’ın molasından Jarrod Jones’un üçlüğüyle dönen Darüşşafaka Tekfen, sonraki pozisyonda da Kartal Özmızrak ile kritik bir üçlük daha bulunca farkı yeniden açtı ve maçtan da 92-86 galip ayrılan taraf oldu!

Bu sonuçla Darüşşafaka Tekfen gruptan çıkmayı garantilemese de, grubun üst sıralarında kendine çok büyük bir avantaj elde etti.