Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki on üçüncü maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda OGM Ormanspor’u konuk etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doğuş Özdemiroğlu, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken Ormanspor ise Charlon Kloff, Rashad James, Luka Babic, Christopher Warren ve Elmedin Kikanovic beşini tercih etti.

Karşılaşamaya Daçka’mız fırtına gibi girdi. Rakibini zor atışlara ve top kayıplarına zorlayan ekibimiz dışarıdan da üst üste isabetler bulunca 16-0’lık üstünlüğe fırladı. Ankara ekibi bu seriye içeriden Kikanovic’i kullanarak 0-15’lik bir seriyle cevap verdi. Çeyreği ekibimiz 24-21 önde kapattı.

İkinci çeyrekte savunmasını tekrar sıkılaştıran ekibimiz, bu çeyrekte içeriden daha etkiliydi. Soyunma odasına Darüşşafaka Tekfen Doğuş Özdemiroğlu’nun son saniye üçlüğüyle 47-39 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe çok etkili başlayan takımımız savunmada iyice ağırlığını koydu. Kenardan gelen Kartal Özmızrak ve Sinan Güler ile de sayılar bulan Daçka’mız son çeyreğe büyük bir avantajla girdi. 65-51.

Son çeyrekte farkı bir ara 20’ye kadar çıkartan takımımız maçtan da 88-77 galip ayrılarak evinde önemli bir galibiyete imza attı.