Darüşşafaka Tekfen, Solgar Vitamin Türkiye Kupası çeyrek final maçında 14 Şubat Cuma günü saat 17:30’da Ankara Spor Salonu’nda Galatasaray Doğa Sigorta ile karşılaştı.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Gary Browne, Sinan Güler, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken Galatasaray ise Thai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Alex Poythress ve Zach Auguste beşiyle başladı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Galatasaray oldu ve sarı kırmızılı ekip 6-12 üstünlüğe fırlayınca baş antrenörümüz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. Moladan 5-0’lık serisiyle dönen Daçka’mız bu seriden sonra yine hücumda duraksayınca çeyreği 13-20 geride kapattı.

İkinci çeyrek Kartal Özmızrak ve Doğuş Özdemiroğlu önderliğinde toparlayan ekibimiz, bulduğu 8-0’lık seriyle maça tekrar ortak oldu. Çeyreğin geri kalanında iki takım da farkı 3 sayının üstüne çıkartamadı ve soyunma odasına önde giden taraf 37-38’lik skor ile Galatasaray oldu.

Soyunma odasından soğuk dönen Daçka’mız üçüncü çeyreğin ilk bölümünde hücumda hatalar yapmasına rağmen savunmasıyla ayakta kaldı. Çeyreğin ikinci bölümünde Kartal Özmızrak’ın müthiş dış şut performansıyla kontrolü elen alan Darüşşafaka Tekfen, son çeyreğe 56-50 önde girdi.

Son çeyreğe Berk Demir ve Kartal Özmızrak’ın basketleriyle başlayan ekibimiz, farkı çift hanelere çıkartınca Galatasaray mola almak zorunda kaldı. Rakibinin hamlelerine cevap vermeyi başaran ve çeyrek boyunca farkı çift hanelerde tutan takımımız, maçtan 85-71 galip ayrıldı ve adını finale yazdırdı!

Daçka’mız Solgar Vitamin Türkiye Kupası finalinde 16 Şubat Pazar günü saat 17:00’da Fenerbahçe Beko ile karşılaşacak.