Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki beşinci maçında Volkswagen Arena’da Unics Kazan’ı konuk etti.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken deplasman ekibi ise Erick McColum, Vangelis Manzaris, Haukur Palsson, Andrey Koscheev ve Alex Tyus beşiyle başladı.

İki kuvvetli ekibin karşılaşması baştan sona büyük bir çekişmeye sahne oldu. İlk çeyrekte yüksek dış atış yüzdesiyle oynayan Rus ekibi karşısında Daçka’mız maçtan kopmadı. 21-26.

İkinci çeyrekte rakibini çok fazla top kaybına zorlayan ekibimiz bu çeyrekte sadece 11 sayı yedi. Hücumda Bonzie Colson ve Doron Lamb’in sayılarıyla ekili olan Darüşşafaka Tekfen soyunma odasına 39-37 önde girdi

İkinci yarıya da ilk çeyrekteki gibi yüksek dış atış yüzdesiyle başlayan deplasman ekibi, tekrar öne geçmeyi başardı. Bu çeyrekte takımımız adına boyalı alanda öne çıkan isim Johnny Hamilton oldu. 60-62.

Son çeyrek seyircisinin desteğini de arkasına alan Daçka’mız, Doğuş Özdemiroğlu önderliğinde maçta tekrar üstünlüğü ele aldı ve Doğuş’un bitime 1 dakika kala bulduğu üçlükle 75-73 öne geçti. Maçın bitimine 9 saniye kala karşılaşma 77-77 berabere iken çizgiye giden Doron Lamb, iki atıştan da yararlanamazken savunma ribaundını alan Kazan, Erick Mccollum ile son saniye basketi bularak maçı kazandı. 77-79.