Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Top 16’daki ilk maçında Volkswagen Arena’da Dolomiti Energia Trento’yu konuk etti.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Mahir Agva beşiyle başlarken deplasman ekibi ise Aaron Craft, James Blackmon, Alessandro Gentile, Davide Pascolo ve Rashard Kelly beşiyle başladı.

İlk çeyreğe iki takım da gergin başladı. İki takım da düzenlerini kurmakta zorlandı ve düşük tempolu bir çeyrek geride kaldı. Takımımız adına Mahir Ağva içeriden çok etkili oldu. Çeyreği deplasman ekibi 16-19 önde kapattı.

İkinci çeyreğe çok hızlı giren Daçka’mız, Sinan Güler’in üst üste 5 sayısıyla üstünlüğü çeyreğin hemen başında ele aldı. Farkı çeyreğin sonlarında bir ara 13’e kadar çıkartan Darüşşafaka Tekfen, soyunma odasına 36-30 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte Gentile’yi orta mesafeleriyle oyuna ortak olan Trento birkaç kere beraberliği sağlasa da takımımız maçın kontrolünü bırakmadı ve Jarrod Jones’un içeriden bulduğu sayılarla son çeyreğe 54-49 önde girdi.

Uzun süre sayı bulamadığımız son çeyreğin ilk bölümde savunmamız takımımızı ayakta tuttu. Bu kilidi Darüşşafaka Tekfen adına açan isim Gary Browne oldu. Maçın en kritik pozisyonlarında ise Bonzie Colson sahneye çıktı. Maçın bitimine 16 saniye kala bulduğu zor basketle takımımızı 71-67 üstünlüğe taşıyan Bonzie, daha sonra da savunmada kritik bir bloğa imza attı ve Daçka’mız maçtan 73-69 galip ayrılan taraf oldu. Bu sonuçla ekibimiz Top 16 grubuna galibiyetle başladı!