Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki onuncu maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Tofaş’ı konuk etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Sinan Güler, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken Tofaş ise Tarık Phillip, Berk Uğurlu, Sammy Mejia, D.J. White ve Devin Williams beşini tercih etti.

Karşılaşmaya iyi başlayan tarafa Jarrod Jones ile Daçka’mız oldu. Mejia ile üçlükler bularak cevap veren Tofaş karşısında savunmada direncini sürdüren ekibimiz, ilk çeyreği 17-16 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Bonzie Colson ve Doğuş Özdemiroğlu’nun çaldığı toplarla savunmadan hücuma geçişler yapan Darüşşafaka Tekfen, Kartal Özmızrak’ın bu çeyrekte bulduğu 8 sayıyla beraber soyunma odasına 33-29 önde girdi. Çeyreğin sonlarına doğru iki rakibinin arasında kalan oyuncumuz Gary Browne Ramirez, sakatlanarak oyuna devam edemedi.

Üçüncü çeyreğe içeride Williams’ı kullanarak başlayan Tofaş farkı eritti. Son çeyreğe Daçka’mız Bonzie Colson’ın orta mesafeli basketiyle 50-48 önde girdi.

Savunmaların ön planda olduğu ve takımların dışarıdan isabet bulmakta zorlandığı bu kritik maçın son çeyreği de bütün maç olduğu gibi sert geçti. Üstünlüğün sürekli el değiştirdiği çeyrekte Darüşşafaka Tekfen adına Bonzie Colson 3 dakika kala bulduğu üst üste 5 sayıyla kritik bir katkı verdi. Maçın bitimine 1 dakika kala ise skor 61-59 iken Sinan Güler ile çok zor bir üçlük bulan takımımız maçtan da 69-61 galip ayrıldı ve zorlu rakibini mağlup etti.