Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki on altıncı maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Arel Üniv. Büyükçekmece Basketbol’u konuk etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doron Lamb, Doğuş Özdemiroğlu, Jarrod Jones ve Mahir Ağva beşiyle başlarken Büyükçekmece ise Andrew Andrews, Osiris Eldridge, Jeremy Saffold, Mert Çeleb ve Robert Upshaw beşini tercih etti.

Karşılaşmaya hücumda dışarıdan Gary Browne ile 4 üçlük bularak başlayan Daçka’mız, bu çeyrekte de toplam 7 üçlük bularak çeyreği 23-16 önde kapattı.

İkinci çeyrekte dışarıdan etkinliğini daha da arttıran Darüşşafaka Tekfen, bu çeyrekte de 9 üçlük bularak inanılmaz bir yüzde tutturdu. İlk yarıda toplam 16 üçlük isabeti bulan ekibimiz devreye 59-32 üstün girdi.

Üçüncü çeyreğe genç oyuncumuz Selim Troy Şav’ın içeriden etkili oyunuyla başlayan Darüşşafaka Tekfen, Kartal Özmızrak’ın dış isabetiyle çeyreği 83-47 önde bitirdi.

Son çeyrekte de dizginleri elinde tutan ve özellikle Bonzie Colson ile etkili olan Daçka’mız maçtan da 105-56 galip ayrıldı ve ING Basketbol Süper Ligi’nde altıncı sıraya yükseldi.