Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, Darüşşafaka Spor Kulübü’nün forma göğüs sponsoru oldu.

Türkiye’de “Sporda fırsat eşitliği” mottosu ile yola çıkan ve bir asırdan fazla Türk sporuna hizmet veren Darüşşafaka Spor Kulübü ile Türkiye’de birçok spor kulübü ile iş birliği yapan, Bitcoin ve yüz elliden fazla Altcoin alım satım platformu Bitexen güçlerini birleştirdi.

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen imza töreninde, Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan, Bitexen Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, Darüşşafaka Basketbol A Takım Baş Antrenörü Selçuk Ernak, Darüşşafaka’nın yıldız isimlerinden Doğuş Özdemiroğlu ve Bitexen Spordan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ozan Erdoğ sırasıyla söz aldılar.

SARUHAN: “UZUN SOLUKLU ÇOK GÜZEL BİR BİRLİKTELİĞİN BAŞLANGIÇ GÜNÜ”

Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan, Bitexen ile yapılan sponsorluk anlaşması ile ilgili, “Bugün Darüşşafaka Spor Kulübü için önemli bir gün. Biliyorsunuz; Darüşşafaka markası bizim için çok önemli. Bu markayı Bitexen gibi Türkiye’de itibarlı bir dijital para platformu ile bir araya getirmek bizim açımızdan çok önemli. Hepinizin huzurunda Kemal Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Bu görüşmeler başladığı günden beri, “Darüşşafaka ile pazarlık edilmez” düsturu ile bize çok anlayışlı ve yapıcı davrandı. O yüzden hepimizi mutlu eden bir anlaşmaya imza atacağız. Bence bu, uzun soluklu, çok güzel bir birlikteliğin başlangıç günü. Evet, göğüs sponsorluğu ile başladık ama iş birliğimiz ilerleyen zamanlarda, güzel sürprizlerle devam edecek. Hakikaten de hem sportif anlamda hem de Bitexen’e değer katmak anlamında çok güzel şeylere vesile olacak bir süreç başlıyor” ifadelerini kullandı.

Darüşşafaka Spor Kulübü ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyan Bitexen Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, “Burada olduğumuz için Bitexen Teknoloji A.Ş. olarak çok mutluyuz. Sizin bir parçanız olmak, size fayda sağlayabilmek başkanımızın da bahsettiği gibi hem ekosisteme hem de kulübe destek olacak açılımlarla burada olmak bizim için mutluluk verici. Artık bir teknoloji ortağınız var. İnşallah önümüzdeki günlerde neler yapılacağını hep beraber göreceğiz” şeklinde konuştu.

ERNAK: GENÇ VE DİNAMİK BİR FİRMA İLE ASIRLIK ÇINARIN BİRLİKTELİĞİNİN BAŞLADIĞI GÜN”

Darüşşafaka Basketbol A Takım Baş Antrenörü Selçuk Ernak, “Bugün hem kulübümüz için hem Bitexen için heyecanlı bir gün. Çok genç fakat çok dinamik bir firma ile gücünü tarihinden ve eşitlik ilkesinden alan asırlık bir çınarın birlikteliğinin başladığı bir gün. Birlikte çok daha yukarı, çok daha gerçekçi hedefler koyacağımız ve beraber üreterek büyüyeceğimizi hayal ederek bugün kağıda imzaları düştük. Ben bu bağlamda hem Bitexen Ailesi’ne hem de Darüşşafaka Spor Kulübü’nün yönetim kuruluna, takımım adına çok teşekkür ederim” açıklamalarında bulundu.

Daçka’nın yıldız isimlerinden Doğuş Özdemiroğlu ise yapılan anlaşma ile ilgili şu sözleri söyledi:

“Bildiğiniz üzere kripto para sektörü hem dünyada hem de ülkemizde çok gelişen bir sektör ve Türkiye’de bunun öncülerinden olan Bitexen Ailesi ile birlikte Türkiye’nin köklü ve güçlü ailelerinden Darüşşafaka’nın iş birliği yapmasına gerçekten takım olarak ve Darüşşafaka Ailesi olarak çok mutluyuz. İnşallah uzun yıllar sürecek, güçlü birliktelik olur.”

Açıklamaların ardından her iki taraf da resmi imzaları attı. İmza töreni hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.

Bitexen Teknoloji A.Ş. Hakkında

2018 yılında İTÜ ARI Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulan Bitexen Teknoloji A.Ş., geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle, Türkiye’de FinTek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alıyor. Kendi sadakat coin’ini sektöre sunan şirket, Türkiye’nin en geniş ürün çeşitliliği ve işlem imkânı sunan Dijital Varlık Alım Satım Platformu Bitexen ile kullanıcılarına hizmet veriyor.