ABD’li guard Kyle Allman Jr., Darüşşafaka Lassa kadromuzun yeni yüzlerinden biri oldu.

Kulübümüz, 2023-24 sezonu kadrosunu kurma çalışmaları kapsamında 1997 doğumlu, 1.93 metre boyundaki Allman ile sözleşme imzaladı.

Kolej kariyerine Cal State Fullerton Titans ile start veren Allman, çaylak sezonunda 5.1 sayı ortalama ile oynadıktan sonra kolejdeki ikinci yılında 10.2 sayı, 2.3 ribaund ve 2.1 asist ortalamalarını elde etti. Üçüncü yılında 19.5 sayı, 3.5 ribaund ve 2.5 asistle All-Big West karmasında altın beşe seçilen oyuncu, 2018 Big West Conference Turnuvası’nı 25 sayı, 6 ribaund, 3 asist ve 3 top çalma ile tamamladığı maçın ardından En Değerli Oyuncu (MVP) seçilse de takımının final müsabakasında UC Irvine’e yenilmesine engel olamadı. Toplamda 127 maça çıktığı kolej kariyerinde, okul tarihinin en çok maça çıkan oyuncusu olan Allman, 2019 NBA Draftı’nda seçilmezken, Toronto Raptors’ın Yaz Ligi kadrosunda yer aldı ve hemen ardından profesyonel kariyerine, Yunanistan’da Lavrio forması ile başladı. 

Atletik özellikleri ile öne çıkan Allman, profesyonel kariyerinin ikinci durağında VEF Riga ile Letonya Ligi’nde şampiyonluk yaşarken, Play-Off’un da En Değerli Oyuncusu (MVP) ödülüne hak kazandı. Geçen yılı Fransa’da Paris Basketball formasıyla tamamlayan oyuncu, EuroCup’ta elde ettiği 18.7 sayı, 3.4 ribaund ve 4.4 asist ortalamalarıyla dikkat çekti. 

Her iki guard pozisyonunu da oynayabilen Kyle Allman Jr.’e tekrar hoş geldin diyor, Yeşil-Siyahlı formayla nice başarılar diliyoruz.