Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne kulüp tarihinde ilk defa katılan Darüşşafaka Tekfen’in, normal sezon grup aşamasındaki 7 rakibi, bugün İsviçre’nin Mies şehrinde çekilen ve BCL’nin resmi medya kanallarından yayınlanan kura çekimi ile belirlendi!

Takımımız C grubunda İsrail’dan Hapoel Jerusalem, Belçika’dan Oostende, Türkiye’den Türk Telekom, Ispanya’dan San Pablo Burgos, Italya’dan Happy Casa Brindisi, Fransa’dan Limoges takımlarıyla doğrudan eşleşti. Grubun son takımı ise Romanya’dan Cluj, Bosna Hersek’ten Igokea, Portekiz’den Sporting ve Isviçre’den Fribourg takımlarının kendi aralarında yapacağı ön eleme sonucunda belli olacak. Ekibimiz grubu ilk 4 sıra içerisinde tamamlamak için mücadele edecek!

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde normal sezon bir değişiklik olmaması halinde 13 Ekim 2020 tarihinde başlayacak ve 3 Şubat 2021 tarihinde gruptaki son maçların oynanması ile son bulacak. Gruplarını ilk 4 sırada bitiren takımlar, 2 Mart 2021 tarihinden itibaren play-off mücadelelerine başlayacak. Daçka’mıza bu zorlu yolda başarılar dileriz.

Takımımızın gruptaki fikstürü önümüzdeki hafta içerisinde belli olacak.