Darüşşafaka Tekfen, 7DAYS EuroCup Top 16 grubunun beşinci maçında İtalyan ekiplerinden Dolomiti Energia Trento ile 4 Şubat Salı günü saat 22:00 PalaTrento’da karşı karşıya gelecek. Maç S Sport Plus kanalından canlı yayınlanacak.

Ekibimiz geçtiğimiz hafta grubundaki dördüncü maçında deplasmanda Partizan’a 69-57 mağlup oldu.

Darüşşafaka Tekfen ile Dolomiti Energia Trento kulüp tarihlerinde ikinci defa karşılaşacak. İlk maçtan takımımız Volkswagen Arena’da 73-69 galip ayırldı.

Oyuncularımızdan Doğuş Özdemiroğlu maç başına 1.3 top çalma ortalamasıyla bu alanda on beşinci sırada yer alıyor.

Oyuncularımızdan Jarrod Jones, EuroCup’ta bu sezon oynadığımız son 9 maçta da en az bir üçlük isabeti buldu. Jarrod Jones aynı zamanda maç başına 4.6 savunma ribaundu ile bu kategoride sekizinci sırada yer alıyor.

Oyuncularımızdan Johnny Hamilton maç başına 1.4 blok ortalamasıyla bu kategoride 7DAYS EuroCup’ta üçüncü sırada. Johnny Hamilton aynı zamanda maç başına 4.1 hücum ribaundlık ortalamasıyla bu alanda ilk sırada. Johnny Hamilton toplam ribaund ortalamasında da 8.4 ile ikinci sırada yer alıyor

Oyuncularımızdan Bonzie Colson bu sezon %53’lük üçlük yüzdesiyle bu alanda üçüncü sırada yer alıyor.

Daçka’mızın bu sezonki en skorer ismi maç başına 11 sayıyla Johnny Hamilton olurken, Trento’nun en skorer ismi ise maç başına 14.7 sayıyla Alessandro Gentile

Daçka’mızın bu sezon en çok ribaund alan ismi maç başına 8.4 ribaund ile Johnny Hamilton olurken, Trento’nun en çok ribaund alan ismi ise maç başına 5.6 ribaund ile Justin Know.

Daçka’mızın bu sezon en çok asist yapan ismi maç başına 2.9 asist ile Sinan Güler olurken, Trento’nun en çok asist yapan ismi ise maç başına 6.7 asist ile Aaron Craft.