Darüşşafaka Altyapısı’nın pilot takımı Daçka Basket Akdemi ile TBF Altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olma şansı seni bekliyor!


Darüşşafaka Altyapı Takımlarına oyuncu kazandırmayı hedefleyen, yetiştirici pilot takım vizyonuyla yola çıkan Daçka Basket Akademi, 2020-2021 sezonunda lisanslı takım kadrosu ile TBF altyapı liglerine katılarak yarışmacı takımlar arasındaki yerini alacak.

Daçka Basket Akademi Gelişim Takımları, 17 Ekim tarihinde ilk antrenmanlarına Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda U12- U9 arasındaki yaş grupları ile başladı. Kasım 2020’den itibaren ise U14 ve U13 takımlarını da oluşturmaya başlanacak

Takımlar 12 sporcudan oluşacaktır. Sporcular yaş grupları ve seviyelerine göre takımlara ayrılacaktır.17 Ekim’de başlayan kış sezonu çalışmaları ilk planlamada 28 hafta sürecektir. Antrenmanlar 75 dakika sürecek ve Cumartesi-Pazar günleri yapılacaktır.Maç takvimine göre hafta içi okul saatleri sonrasında da antrenmanlar plânlanabilir. 

Kayıtlarımız başlamıştır, kontenjanlarımız sınırlı olacaktır.Takımların malzemeleri sporculara ücretli olarak verilecektir. Daçka Basket Akademi Gelişim Takımları sezonluk malzemeleri; çanta, antrenman forması, maç forması ve üst eşofmandan oluşacaktır.

Bilgi için; 0 539 208 19 14 
numaralı telefondan dönüş yapmanız ricasıyla.