Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde C Grubu’nda yer alan Darüşşafaka Lassa, 2023-2024 sezonunun ilk maçına VEF Riga karşısında Letonya’da çıkacak.

Darüşşafaka Lassa, yeni sezonun Avrupa defterini Letonya’nın başkenti Riga’da açıyor. Basketbol Şampiyonlar Ligi 2023-2024 sezonuna Cholet Basket, Lenovo Tenerife ve VEF Riga ile birlikte C Grubu’nda start vermeye hazırlanan Daçka, sezonun açılış maçında 17 Ekim Salı günü 19:00’da (TSİ) VEF Riga’ya konuk olacak. Karşılaşma Tivibuspor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Haftasonunda Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Onvo Büyükçekmece’yi 84-80 mağlup ederek moral tazeleyen Darüşşafaka Lassa, grubunu lider tamamlayarak Top-16 turuna doğrudan yükselmeyi hedefliyor. Formata göre grup liderinin doğrudan tur atladığı C Grubu’nu son sırada tamamlayan takım turnuvaya ilk turda veda ederken, grup ikincisi ve üçüncüsü ise G Grubu’nun ikinci ve üçüncüsü ile çapraz eşleşme usulü karşılaşarak Play-In oynama hakkı elde edecek. D Grubu’ndan play-in yapan iki takımdan üçüncü olan takım, C Grubu ikincisi ile eşleşirken ikinci olan takım da C Grubu’nun üçüncüsü ile eşleşecek. Üç maç üzerinden oynanan play-in turunda iki galibiyete ulaşan taraf, Top 16’ya kalarak adını üst tura yazdıracak.

İlk sınavını VEF Riga maçında verecek olan Darüşşafaka Lassa, gruptaki maç programını daha önce şöyle duyurmuş, ön elemeden Cholet Basket’in gelmesiyle program netlik kazanmıştı: