A takım asistan koçlarından Rüçhan Tamsöz alt yapı antrenörlerimize, başarılı oyuncumuz Sinan Güler ise BGL ve Yıldız takım oyuncuları ile bir aradaydı.

Rüçhan Tamsöz alt yapı antrenörlerimizin önümüzdeki dönemler için hangi donanımlara sahip olmaları gerektiğini, bunlar için nasıl çalışmaları gerektiğini anlattı. Analiz ve edit programlarına hakim olmalarının şart olduğunu söyledi. Alt yapıdaki oyuncuların bireysel antrenmanlara ihtiyacı olduğunu ve bu çalışmalar sırasında mutlaka detaylar üzerinde durularak düzeltmeler yapılması konusunun bir alt yapı antrenörü için çok önemli olduğunu anlattı.

 

BGL ve yıldız takım oyuncuları ile bir araya gelen Sinan Güler ise A takıma doğru adımların atıldığı bu yaşlarda saha içi ve dışında dikkat etmeleri gereken konular üzerinde konuştu. Öncelikle kendilerine yüksek hedefler belirlemelerini, ona ulaşmak için çok çalışmaları gerektiğini, basketbol dışında da donanımlı olmaları için kitap okumaya zaman ayırmaları gerektiğine inandığını anlattı. Bu uzun yolda kendilerine tecrübelerinden faydalanacakları rehber bulmalarının işleri kolaylaştıracağını da vurguladı. Kariyer planlaması , donanımlı olma, kaybetme ve kazanmanın nasıl yönetilmesi gerektiği ile ilgili tecrübelerini paylaştı.