Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki onuncu maçında Basket-Hall Kazan Arena’da Rus ekiplerinden Unics Kazan’ı konuk etti.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Sinan Güler, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken ev sahibi ekip ise Haukur Palsson, Jamil Wilson, Erick Mccollum, Raymar Morgan ve Evgeny Kolesnikov beşiyle başladı.

Karşılaşmaya dışarıdan son derece etkili başlayan Daçka’mız Doron Lamb ve Jarrod Jones ile üst üste isabetler buldu ve çeyreği 17-24 önde kapattı.

İkinci çeyrekte savunmada sertlik derecesini yükselten ev sahibi ekip karşısında aleyhine çok fazla hücum faul çalınan Darüşşafaka Tekfen hücumda ritmini kaybetti. Soyunma odasına yine ekibimiz 36-30 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte iki takım da dengeli bir oyun ortaya koydu ve ekibimiz üstünlüğünü korumayı bildi. Bu çeyrekte oyun kurucularımız Gary Browne ve Kartal Özmızrak hücumda önemli katkılar verdi.

Son çeyrek basit top kayıplarıyla başlayan takımımız üstünlüğünü maçın bitimin 7 dakika kala yitirdi. Son 2 dakikaya 6 sayı geride giren ekibimiz 0-6’lık bir seriyle maça tekrar ortak olsa da son anlarda daha az hata yapan taraf olan Unics Kazan maçtan 71-68 galip ayrıldı.